На балансі коледжу перебуває два гуртожитки. Гуртожиток № 1, п’ятиповерховий, зданий в експлуатацію у 1972 році. Розміщення кімнат коридорного типу. Житлових кімнат – 100. Проектна потужність – 300 місць. На одного мешканця припадає 6 кв.м житлової площі, що відповідає санітарним нормам. Завідувач гуртожитком – Дмитрук Валентина Петрівна, вихователь – Бардусов Анатолій Іванович.
Гуртожиток № 2, дев’ятиповерховий, зданий в експлуатацію у 1985 році, блочного типу. В кожному блоці по дві кімнати на 2 та 3 мешканці, санвузол. Проектна потужність – 500 місць. На одного мешканця припадає 6,8 кв.м. Завідувач гуртожитком – Дмитрук Валентина Петрівна, вихователь – Моцнюк Вікторія Юріївна.
Студенти коледжу 100% забезпечуються гуртожитком.
У гуртожитках є вільні місця: гуртожиток № 1 - 4 місця; гуртожиток № 2 - 8 місць. Плата за проживання у гуртожитку у місяць для студентів коледжу становить 604,00 грн., для студентів інших навчальних закладів - 750 грн., для сторонніх осіб - 900 грн. У приміщеннях гуртожитків обладнано кімнати для самопідготовки, мешканці мають можливість підключення до Інтернету.
На першому поверсі в гуртожитках № 1 та № 2 обладнано душові та пральні кімнати.
Гуртожитки забезпечуються централізованим тепло-, водо-, електропостачанням. Тепла вода подається по міському графіку. У душових кімнатах встановлено бойлери.
Студенти поселяються в кімнати на весь період навчання, тому власними силами і з допомогою батьків покращують свої житлово-побутові умови. Після закінчення навчального закладу випускники зобов’язані зробити поточний ремонт у кімнаті, де проживали.
У гуртожитку №1 розташований здоровпункт коледжу, де студенти можуть отримати першу допомогу.
Гуртожиток №2 неодноразово ставав призером обласних оглядів-конкурсів на кращий студентський гуртожиток.
Виховна робота в гуртожитках є невід’ємною складовою виховного процесу, який здійснюється в коледжі. Вищим органом студентського самоврядування в гуртожитках є Студентські ради гуртожитку № 1 та гуртожитку № 2.
Вихователь контролює та забезпечує дотримання мешканцями гуртожитку № 2 Положення про студентський гуртожиток та Правил внутрішнього розпорядку у гуртожитках коледжу. Робота зі студентами починається з моменту їх поселення. Приділяється максимальна увага щодо якнайшвидшої їх адаптації до нових умов проживання, дотримання правил внутрішнього розпорядку, формування смаку щодо створення затишку та впорядкування інтер’єру кімнати. Організовано змагання за кращий поверх, кращу кімнату гуртожитку. Студентські ради вирішують також питання організації змістовного проведення студентського дозвілля, сприяють діяльності клубів за інтересами. Для мешканців гуртожитків організовуються різноманітні конкурсні програми, вечори відпочинку, культпоходи в театр, зустрічі із фахівцями.
Щоденно студентів в гуртожитках відвідують чергові викладачі, які допомагають в організації правильного розпорядку дня, слідкують за дотриманням санітарних норм в кімнатах.
Середовище гуртожитку, з одного боку, загартовує, дисциплінує характер молодої людини, надає їй можливість набуття життєвого досвіду та навичок самостійного дорослого життя, виховує вміння відповідати за своє здоров'я, вчинки, а з іншого – формує колективізм, надає досвід співіснування в колективі, можливість відчуття ролі й значення дружньої підтримки і взаємоповаги між людьми.
Найкраще реалізуються завдання виховного характеру в тісній взаємодії вихователя та батьків. Вихователь не лише ознайомлює батьків з побутовими умовами в гуртожитку, аналізує поведінку своїх підопічних, але і проводить з ними індивідуальні бесіди. Проводиться робота по профілактиці правопорушень, запобіганню шкідливим звичкам, рекомендації по подоланню конфліктних ситуацій, вихованню культури поведінки в суспільстві і студентському середовищі.
У студентів відчуття господаря в своєму домі формується через участь їх в органах студентського самоврядування. Вихователь надає допомогу студентському активу в складанні плану роботи, в проведенні засідань Ради гуртожитку, спільно з відповідними комісіями здійснює рейди-перевірки санітарного стану кімнат, організовує чергування студентів в гуртожитку. На базі гуртожитку № 2 створено музей автентичних речей українського вжитку «Світлиця».
Особлива увага звертається на студентів-сиріт, напівсиріт, з малозабезпечених сімей. З ними постійно проводяться індивідуальні бесіди на різну тематику, вони знаходяться під постійним педагогічним контролем.
У роботі постійно використовуються різні форми і методи, поєднуються масові, групові форми виховання з індивідуальною роботою та врахуванням вікових особливостей студентів і рівень їх вихованості.
З метою формування потреби у здоровому способі життя залучає мешканців гуртожитку до занять фізичною культурою та спортом, проводила змагання з волейболу між командами хлопців і дівчат.
Значну увагу вихователь приділяє урізноманітненню форм змістовного дозвілля студентів – організовує культпоходи в театр, органний зал, лекції з демонстрацією відеофільмів на різну тематику, зустрічі з лікарями.
Проводить вечори відпочинку «Будемо знайомі» між мешканцями гуртожитків № 1 та № 2, конкурси кулінарної майстерності, була співорганізатором участі студентів коледжу у проекті на краще виконання Гімну України.
Залучає студентів до волонтерської діяльності: допомога онкогематологічному відділенню Рівненської обласної дитячої лікарні; придбання ліків для військового шпиталю м. Рівного; проведено концерт в Клеванському шпиталі для ветеранів; толоки з благоустрою території Дитячого будинку; щорічні вистави на «Андріївські вечорниці» та розважальні програми до Дня Валентина; організовує виставки художньої та поетичної творчості мешканців гуртожитку, малюнків дітей з обласної лікарні та Дитячого будинку.
Станом на 01 жовтня 2022 року вільних місць у гуртожитках - 12.
Місячна плата за проживання у гуртожитку 604 грн.
Правила внутрішнього розпорядку у гуртожитках
Положення про користування гуртожитками ВСП "Рівненський фаховий коледж НУБіП України"