DAAD

Deutsher Akademisher Austauschdienst

German Academic Exchange Service

Описпроекту

  Програма фінансування:

  Підтримка інтернаціоналізації українських університетів: Формуємо цифрове майбутнє разом 2022-2023

  Мета/цілі програми1:

  Ціль 1

  Розширення та використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами

  Ціль 2

  Інтернаціоналізація українських та німецьких закладів вищої освіти стає більш ефективною, інноваційною та сталою завдяки обміну та передачі ноу-хау у використанні цифрових методів у дослідженнях, викладанні та управлінні.

  Ціль 3

  Модернізація та спільний розвиток консультаційних та сервісних пропозицій

  Ціль 4

  Компетенції та структурні рамкові умови для подальшої цифровізації українських вищих навчальних закладів-учасників є доступними і можуть бути використані для розробки подальших цифрових навчальних програм.

  Ціль 5

  Створення регіональних навчальних та дослідницьких мереж між німецькими та українськими університетами

 

  Загальна інформація

  Назва проекту

  Розширення цифровізації українських аграрних університетів

  Установа-претендент

  Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф

  Керівник проекту

  Професор, доктор Ральф Шлаудерер

  Керівник проекту (За кордоном)

  Професор, доктор Лариса Калачевська

  Країна/країни-партнери

  Україна

  Партнери (в Україні та за кордоном)

  СНАУ, МНАУ, НУБіП, НУВГП, ВНАУ

  

Для подальших заявок: історія попереднього проекту

1.       Опишіть хід реалізації проекту на даний момент (виконання заходів та досягнення цілей). Зокрема, розповісти про результати, яких вже вдалося досягти.

2.       Якщо оцінка вже була проведена, представити її результати та, у разі необхідності, їх впровадження в подальший хід проекту.

(не більше однієї сторінки формату DIN A4)

У попередньому проекті поки що вдалося досягти всіх запланованих цілей, незважаючи на значні обмеження, викликані через пандемію корони.

Засідання оргкомітету проходили в цифровій формі або, як планувалося, очно в НУБіП та СНАУ.

Цифрові навчальні модулі були створені партнерами українською та англійською мовами. Відеоматеріали були записані як у Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф, так і в українських університетах-партнерах. Для редагування використовувалася програма для обробки зображень Camtasia. Відповідні ліцензії були придбані та передані університетам-партнерам.

У Києві відбувся семінар з інноваційних, інтерактивних методів навчання, який провів міжнародний експерт. У семінарі взяли участь викладачі з усіх університетів-партнерів. Семінар отримав високу оцінку з боку університетів-партнерів, і подальші семінари на цю тему були організовані у відповідних університетах-партнерах.

Літня школа, запланована на травень, була перенесена і, ймовірно, буде проведена в цифровому форматі.

  

Короткийопис проекту

Вже понад 20 років Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф інтенсивно співпрацює з Національним університетом біоресурсів і природокористування України НУБіП України в Києві та Сумським національним аграрним університетом СНАУ. Близько 5 років тому додався до співпраці Миколаївський національний аграрний університет МНАУ.

Під час першої фази проєкту у 2019-2021 роках (продовжена до середини 2022 року через корону) стала очевидною велика важливість підтримки у сфері цифровізації для наших трьох українських університетів-партнерів. У зв'язку з агресивною війною Росії та впровадженням партнерами цифрового викладання для своїх студентів, перехід на онлайн навчання стало центральним питанням для продовження викладання в університетах-партнерах. На першому етапі планується робота по 4 піднапрямках: 1) координація роботи керівних груп з цифровізації університетів; 2) створення онлайн методів викладання та навчання; 3) використання інтерактивних додатків для навчання; 4) літня школа.

 

Цей проєкт спрямований на розвиток результатів фази 1 та досягнення трьох цілей у співпраці з існуючими партнерами:

  • Поширення та закріплення змісту, розробленого в рамках фази 1, в інших аграрних університетах та аграрних коледжах. Метою проекту є навчання викладачів аграрних університетів, аграрних коледжів та інших суб'єктів аграрної освіти, створенню цифрових онлайн навчальних матеріалів. При цьому буде використано досвід, набутий при створенні вже розроблених навчальних онлайн-матеріалів. Вони будуть викладаться додатковим партнерам, а розділи курсу зі створення відео та навчальних матеріалів та їх редагування (програмне забезпечення Camtasia) викладатимуть інші партнери. Додатковими університетами є Рівненський національний університет водного господарства та природокористування та Вінницький національний аграрний університет. Крім того, сільськогосподарські коледжі університетів-учасників проекту включені до цільової групи, зокрема, сільськогосподарські коледжі.

 

  • Створення ще одного навчального онлайн-модуля з питань збору, зберігання та використання економічних даних у сфері сільського господарства. Цей модуль є безпосереднім продовженням вже створених модулів. Новоприєднані партнери можуть пройти тут безпосереднє навчання зі створення та редагування нового онлайн-модуля.

 

Під час Літньої школи з оцифрування студенти та викладачі мають можливість протестувати інтерактивні додатки та онлайн-модулі, які вони вивчили, а також разом обговорити та оцінити їх.

 

 

Цілі проекту та зміст проекту

1.       Вкажіть цілі проекту, які повинні відповідати вищезазначеним програмним цілям, та опишіть проект з точки зору його технічного змісту.

2.       Зверніть увагу на актуальність Вашого проекту та переконайтеся, що Ви відповідаєте всім критеріям відбору конкурсу, які також перераховані тут:

·         Зв'язок проекту з цілями програми та відповідність заходів проекту цілям програми,

·         Правдоподібність опису проекту та плану фінансування,

·         Досвід роботи з цифровим викладанням та адмініструванням,

·         Технічні вимоги (існуюча цифрова інфраструктура)

·         Залучення молодих науковців,

·         Узгодженість концепції з метою оптимізації впливу та стійкості, життєздатність проекту

·         Оцінка результатів попередніх проектів та концепція їх подальшого розвитку

 

 

Плануваннядій

 

a. Опис заходів

Опишіть заплановані заходи (див. також розділ "Прийнятні заходи" в оголошенні про Програму) та віднесіть їх до вищезазначених цілей проекту. Пояснити, в якій мірі вони є необхідними та доцільними для досягнення поставлених цілей. Якщо є ризики щодо імплементації, назвіть їх. (не більше половини сторінки формату DIN A4 на опис заходу).

Для подальших запланованих заходів вставити нові рядки таблиці.

Захід 1:

Поширення та поглиблення змісту, розробленого в рамках фази 1, в інших аграрних університетах та аграрних коледжах.

Опис:

Поширення та закріплення змісту, розробленого в рамках фази 1, в інших аграрних університетах та аграрних коледжах. Метою проекту є навчання викладачів аграрних університетів, аграрних коледжів та інших суб'єктів аграрної освіти по створенню цифрових онлайн навчальних матеріалів. При цьому буде використано досвід, набутий при створенні вже розроблених навчальних онлайн-матеріалів. Вони будуть передані додатковим партнерам, а іншим партнерам будуть передані навчальні модулі зі створення відео- та навчально- методичних матеріалів та їх редагування (програмне забезпечення Camtasia). Додатковими університетами є Рівненський національний університет водного господарства та природокористування та Вінницький національний

Аграрний університет. Зокрема, сільськогосподарські коледжі університетів-учасників проекту також включені до цільової групи. Для створення навчальних онлайн-матеріалів викладачі HAW Ansbach проведуть інтенсивний семінар.

Місцезнаходження

Рівне, Київ, Суми, Миколаїв, Вінниця, HSWT

Визначення мети (цілей) проекту

1)       Розширене використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами.

2)    Інтернаціоналізація українських та німецьких закладів вищої освіти стає більш ефективною, інноваційною та стійкою завдяки обміну та передачі ноу-хау у використанні цифрових методів у дослідженнях, викладанні та управлінні.

3)       Створення регіональних навчальних та дослідницьких мереж між німецькими та українськими університетами

Очікувані результати

1)       Використання розроблених модулів в інших аграрних університетах та аграрних коледжах.

2)       посилення інтернаціоналізації та обміну сучасними методами викладання та діяльності в університетах та коледжах-учасниках

3)       Розширення та зміцнення потужної мережі між HSWT та аграрними університетами.

Захід 2:

Розширення модулів онлайн-навчання у сфері збору даних

 Опис:

Створення ще одного навчального онлайн-модуля з питань збору, зберігання та використання економічних даних у сфері сільського господарства. Цей модуль є безпосереднім продовженням вже створених модулів.

Новоприєднані партнери можуть отримати тут допомогу у створенні та редагуванні нового онлайн-модуля.

Модуль можна пройти безпосередньо на тренінгу. Майстер- клас з досвідченими

 

  Workshop з досвідченим викладачем.

Місцезнаходження

Рівне

 Визначення мети (цілей) проекту

1) Розширене використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами.

Очікувані результати:

1)  Розширення бази існуючого цифрового навчального матеріалу.

2) Передача новим партнерам знань, отриманих на етапі 2, для створення цифрових онлайн навчальних матеріалів.

Захід 3:

Літняшкола

Опис:

В Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф буде проводиться літня школа. У рамках Літньої школи студенти та викладачі мають можливість протестувати інтерактивні додатки та вивчені онлайн-модулі, а також разом обговорити та оцінити їх.

Місцезнаходження

Кампус HSWT Triesdorf

Визначення мети (цілей) проекту

1)       Розширене використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами.

2)       Інтернаціоналізація українських та німецьких закладів вищої освіти стає більш ефективною, інноваційною та сталою завдяки обміну та передачі ноу-хау у використанні цифрових методів у дослідженнях, викладанні та управлінні.

Очікувані результати:

1)   Розроблені модулі будуть протестовані та довели свою придатність для викладання.

2) Посилення інтернаціоналізації HSWT та її партнерів.

3) Покращення зовнішньої презентації.

Захід 4:

Закупівля апаратногота програмного забезпечення

Опис:

Буде закуплено по 1 серверу для кожного з університетів-партнерів. Крім того, для університетів та коледжів-партнерів буде закуплено програмне забезпечення Camtasia для редагування відео- та аудіоматеріалів.

Місцезнаходження

Суми, Рівне, Миколаїв, Київ, Вінниця

Визначення мети (цілей) проекту

1)   Розширене використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами.

Очікувані результати:

Університети-партнери та аграрні коледжі мають краще апаратне та програмне забезпечення, а отже, можуть створювати та надавати більш якісний цифровий контент.

 

b. Терміни виконання заходів

Розклад заходів слугує допоміжним засобом для планування та якомога конкретнішого опису цілей. Заплановані заходи вносяться до таблиці у хронологічному порядку.

Заходипідтримки

Квартал/період

Стартова зустріч та нетворкінг (онлайн)

4/22

Закупівля апаратного та програмного забезпечення

4/22

Обмін 1 вже створеними онлайн-матеріалами між партнерами Фази 1 та новими партнерами

4/22

Обмін 2 вже створеними онлайн-матеріалами між партнерами Фази 1 та новими партнерами

1/23

Створення додаткового цифрового онлайн модуля Збір даних усіма залученими партнерами (семінар, власна робота), використання Camtasia

 

2/23

Літня школа з тестування цифрових модулів

3/23

Заключний захід (онлайн)

4/23

 

 

Додатковаінформаціяпропрограму

Вибір українського університету-партнера

Пояснити причини вибору університету/ів-партнерів.

Всі п'ять українських університетів є давніми партнерами HSWT. З приєднанням ще двох університетів та сільськогосподарських коледжів у порівнянні з Фазою 1, отриманий досвід та зміст буде поширюватися та розповсюджуватися далі. Це зміцнює міжнародну мережу HSWT.

Ролі в проекті

Перерахувати, які партнери проекту в Україні та за кордоном виконують які завдання в рамках проекту.

Завданням керівника проекту HSWT є загальна координація. Координатори університетів- партнерів організовують роботу своїх університетів, забезпечують роботу обміну та співпрацю між університетами.

Тарифи

Пояснити, з якою метою та для кого (з професійною/науковою функцією) надаються гонорари.

Кошти призначені для підтримки проведення семінару в Україні. Для цього будуть залучені досвідчені лектори. Один лектор є професором з Великої Британії, інші лектори з HAW Ansbach, кафедра Медіа.

Процедура відбору бенефіціарів/учасників в рамках проекту

 

Опишіть публічне оголошення про присудження стипендії, склад відбіркової комісії, критерії або рівні відбору, форму присудження стипендії (наприклад, стипендіальний контракт, стипендіальний сертифікат) відповідно до специфікацій оголошення про програму / рамок фінансування.

Сталість: Очікувані вигоди/використання досвіду або результатів проекту.

Зазначити, як будуть використані результати проекту.

Учасниками проекту є, з одного боку, відповідні фахівці університетів-партнерів для запланованих цифрових модулів або для оцифрування. Відбір учасників здійснюється, зокрема, за підтримки відповідних координаторів.

Літня школа публічно оголошується в університеті, і студенти можуть подавати заявки на участь у ній. Відбір здійснюється відбірковою комісією, до складу якої входять представники HSWT та відповідного університету-партнера.

Отримані знання допомагають університетам-партнерам та HSWT вдосконалюватись та підвищувати свою професійну кваліфікацію у сфері цифровізації.

Створена мережа покращує міжнародний обмін та конкурентоспроможність.