Вже протягом 14 років Україна бере активну участь у програмах Німецької служби академічних обмінів (DAAD), однієї з най більших у світі організацій у галузі освіти, що забезпечує мобільність студентів, аспірантів і викладачів, і надає можливість талановитій молоді усього світу пройти наукове стажування або підвищити кваліфікацію у Німеччині. У 1998 році укладено Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Німецькою службою академічних обмінів, що передбачав створення представництва DAAD у м. Києві.
Сучасна освіта та освітній простір загалом вимагають від навчальної, наукової, адміністративної, виробничої та інших сфер діяльності у межах закладів вищої освіти підготовку висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на сучасному ринку праці. Зокрема, висококваліфіковані випускники закладів вищої освіти є результатом якісної підготовки студентів до професійної діяльності та престижем закладу освіти. Інформаційний простір у теперішніх умовах диктує умови та вимоги до якісної підготовки фахівців сфер діяльності.
З цією метою Національний університет біоресурсів і природокористування України став учасником міжнародного проєкту DAAD «Digitalization of Ukrainian Higher Education Institution (DAAD Project)», який організований Університетом прикладних наук Вайнштефан-Тріздорф в Німеччині (University of Applied Sciences Weihenstephan-Triesdorf, Germany). Цей проєкт покликаний на отримання досвіду у підвищенні цифрової компетентності всіх учасників освітнього процесу, зокрема під час навчання, комукації між викладачами та студентами, впровадженні нових телекомунікаційних мереж в університеті.
Перша спільна онлайн-зустріч між учасниками проекту відбулася 14 травня 2020 року. Під час обговорення були вирішенні питання програми проєкту, шляхів його реалізації в умовах українських університетів, методів впровадження диджіталізації у вищих закладах освіти, форм застосування цифровізації університетів та способів підвищення кваліфікації співробітників з використання ІТ технологій в освітньому та науковому просторі. В обговоренні активно брали участь: керівник проєкту від НУБіП України, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук та учасники проєкту: директор навчально-наукового центру міжнародної діяльності Олександр Лабенко, декан факультету інформаційних технологій Олена Глазунова, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Віта Строкаль. Зокрема результатом зустрічі стали узгоджені підходи щодо застосування диджіталізації в університетах України та розроблена програма майбутніх дій в рамках проєкту.
Підтримка інтернаціоналізації українських університетів та формування цифрового майбутнього продовжилася у 2022-2023. Тепер до проєкту долучилися коледжі п'яти аграрних університетів України: Миколаївського НАУ, Сумського НАУ, Вінницького НАУ та НУВГП (м. Рівне).
Мета/ціліпрограми: | |
Ціль 1 | Розширення та використання інноваційних цифрових рішень, особливо для викладання та управління університетами |
Ціль 2 | Інтернаціоналізація українських та німецьких закладів вищої освіти стає більш ефективною, інноваційною та сталою завдяки обміну та передачі ноу-хау у використанні цифрових методів у дослідженнях, викладанні та управлінні. |
Ціль 3 | Модернізація та спільний розвиток консультаційних та сервісних пропозицій |
Ціль 4 | Компетенції та структурні рамкові умови для подальшої цифровізації українських вищих навчальних закладів-учасників є доступними і можуть бути використані для розробки подальших цифрових навчальних програм. |
Ціль 5 | Створення регіональних навчальних та дослідницьких мереж між німецькими та українськими університетами |