Там де гори, полонини…

Коледж

16 травня 2023

12-14 травня 2023 року викладачем історії Коняхіним Ю. О. була організована поїздка для студентів коледжу в місто Яремче з метою вивчення історії краю та сходження на гору Кострича. Супроводжували студентів викладачі коледжу Бусленко Г. М., Куделя О. О., Дедюхіна Ю.О.,Крупеня В.О.

Кострича  — вершина в Українських Карпатах, знаходиться на однойменному хребті Кострича на північному сході від хребта Чорногора. Висота гори складає 1586 м.

Місто Яремче - вважають, що першим поселився серед гір бідняк Ярема і від його імені пішла назва поселення. Утворене в 1787, статус міста - з 1963. 14 грудня 2006 ВР України відновила назву міста — з Яремча на Яремче. До Яремче приєднано два стародавні села - Дора та Ямна, які розміщені відповідно нижче і вище за течією річки Пруту. В окреме село Яремча виділилася 1895 року після будівництва залізниці Делятин - Вороненко. 1894 року тут був побудований один з найбільших в Європі арковий залізничний міст з прогином 65 м у просвіті. Сьогодні Яремче — відомий низькогірний кліматичний та гірськолижний курорт, центр туризму і відпочинку на Прикарпатті. Місто оточено горами, які на півночі і півдні переходить у мальовничі пагорби, вкриті густими хвойними і листяними лісами.

 

Юрій Коняхін,викладач історії