Поемі «Енеїда» важко підшукати аналоги як в українській, так і в світовій літературі. Це тривалий у часі літературний проєкт автора, який мав політичне підґрунтя. Своїм твором Котляревський започаткував моду на усе УКРАЇНСЬКЕ і визначив подальшу долю свого літературного доробку.
Студенти 23-Ю групи юридичного відділення відвідали захід, присвячений 225-річчю з дня першого друкованого видання «Енеїди» Івана Петровича Котляревського, який був проведений у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Визначна подія зібрала навколо себе рівненських просвітян, студентів і поціновувачів творчості митця. Історію шляху поеми до читача презентувала голова Рівненського об’єднання товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка, Сичик Катерина Іванівна.
Завдяки співробітникам Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відвідувачі заходу змогли ознайомитися з рідкісними та цінними виданнями книги, зокрема з найстарішим виданням «Енеїди», датованим 1955р; факсимільним видання «Енеїда» за участі Михайла Семеновича Борейка (Рівненське обласне об’єднання «Просвіта»); книгою з ілюстраціями художника-постановника анімаційних фільмів, члена спілки кінематографістів України Івана Будзи.
Сучасний погляд на ключові моменти сюжету твору, символіку образів головних героїв, сміхову традицію поеми, співзвуччя з подіями сьогодення висвітлила у своєму виступі «Енеїда» - авторова концепція омріяної України», викладач української мови і літератури ВСП «Рівненського фахового коледжу НУБіП України», Шапілова Катерина.
Заключною окрасою заходу став музичний номер та композиція «Боги у формі ЗСУ» студентів кафедри театральної режисури художньо-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету під керівництвом заступника декана з виховної роботи Тетяни Григорівни Сокіл.
Катерина Шапілова, куратор 23-Ю групи