16 березня 2023
16 березня 2023 року викладачем екології Стефанією Малимон було проведено відкрите засідання екологічного гуртка «Джерело» на тему «Природа і війна». Учасниками заходу були студенти гуртківці 21- З, 31- З груп та викладачі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
Мета заходу: розгляд впливу військових дій на природу України, заходів з відновлення природи України за допомогою інвестицій дружніх країн на основі збереження рівноваги в екосистемах.
Військова агресія рф проти України є причиною екологічної та гуманітарної катастрофи, з якою може зіткнутись людство. Вже більше року природа України потерпає від війни. Ворог руйнує міста, гинуть люди. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, вода, повітря, ґрунт. Наслідки такого впливу довгострокові та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. Збитки довкіллю України від війни становлять понад 1,35 трлн. грн.
На відкритому засіданні гуртка перед студентами виступив заступник директора з виробничого навчання Качановський Олег Ігорович з доповіддю на тему «Природа і війна». Його доповідь базувалась на власних дослідженнях космічних знімків землі, ГІС технологіях. Олег Ігорович зауважив, що від російських ударів по нафтобазах, складах паливно-мастильних матеріалів згоріло понад 680,6 тис. т. нафтопродуктів, які забруднили повітря небезпечними речовинами – це приблизно стільки ж атмосферного забруднення, скільки виробляє весь транспорт м. Києва за місяць. Крім того, у повітря потрапило понад 38 тисяч т. викидів від горіння російської техніки та утворилося понад 352 тисячі т. відходів, які забруднюють не лише повітря, а й землю. Ще одна проблема – заміновані території (близько 200 тис. км2). Розриви мін призводять до забруднення ґрунтів важкими металами – свинцем, стронцієм, титаном, кадмієм, нікелем. Іноді це робить ґрунт непридатним для подальшого с/г використання.
А також цікаві виступи з презентаціями підготували гуртківці:
Студенти 31-З групи
Ворожбит Софія, тема: «Випалена земля». Як війна впливає на екологію півдня України?»;
Якимчук Дмитро, тема: «Збитки завдані природі України»;
Бречко Зоряна, тема: «Руйнування довкілля України війною»;
Степанчук Оксана, тема: «Українська природа – жертва російської агресії»;
Коваль Ірина, тема: «Екоцид в Україні»;
Майструк Катерина, тема: «Забруднення повітря, як наслідок війни в України»
Студенти 21-З групи :
Смоляк Ігор, Бричка Ярослав, тема: «Забруднення водних ресурсів , як наслідок війни в України»;
Вишневський Дмитро, тема: «Забруднення ґрунтів через військові дії»
Прокопчук Маріанна, тема: «Відновлення природи спричинене війною».
Актуальними є питання «Що буде після війни? Як відновити природу України?».Відповідь на ці та інші питання намагались надати студенти у своїх доповідях. Адже, важлива роль у відновленні країни належить спеціалістам землевпорядникам, саме вони будуть розроблювати проекти відновлення природи, рекультивації порушених земель тощо.
Стефанія Малимон, викладач екології, науковий керівник гуртка «Джерело»