Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Коледж

09 листопада 2022

День української писемності та мови - свято розвитку Державної мови, яке кожного року відзначається в Україні 9 листопада.

Свято було започатковане 09 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав відповідний Указ.

Дата обрана не просто так - 9 листопада українці також відзначають День вшанування Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія .

Традиційно в цей день усі українці пишуть Всеукраїнськийрадіодиктант національної єдності. Отож, викладачі та студенти ВСП «РФК НУБіП Укпаїни» теж долучилися до написання диктанту, щоб вкотре показати світові нашу єдність!

Радіодиктант національної єдності – це не лише про перевірку грамотності, а про єднання. Коли люди різного віку, різних спеціальностей одночасно пишуть диктант, то в них з’являється відчуття належності до чогось масштабного та важливого. Тож така акція демонструє цінність української мови, а люди своїм прикладом стають мотивацією для інших вчити, поважати рідну мову й не боятися помилок. Тому Радіодиктант є обов’язковим не тільки для закладів освіти, а і для всіх українців.

Авторкою тексту цього року є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Радіодиктант звучав по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийшов за межі суто радіоформату: він наживо транслювався на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

10 листопада оприлюднять текст диктанту, тому для того, щоб диктант перевірили фахівці, необхідно надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Також можна сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт.

Тетяна Кристопчук, викладач

Мирослава Сорока, викладач