Збережемо клімат - збережемо Планету. 22 квітня - Міжнародний день Землі

Бібліотечно-інформаційний центр

22 квітня 2022

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас безліч можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили  такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі, адже вона така одна у всьому Всесвіті.

Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі, що знаменує початок сучасного екологічного руху. В заходах присвячених Дню Землі, беруть участь понад 1 мільярд людей, які проживають у 192 країнах світу, що робить цей день найбільшим громадянським святом у світі.

Мета цього дня - звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів.

Перша екологічна акція відбулася в цей день в 1970 році. Сенатор США Гейлорд Нельсон закликав до створення дня, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. У минулому Нельсон був свідком великого розливу нафти у водоймі. Він зібрав групу з ініціативних студентів і організував першу екологічну демонстрацію. Цей день став дуже популярним в США. З 1990 року День Землі отримав міжнародний статус , в Україні  відзначається з 1992 року.

         Зміна клімату, пандемія COVID -19, війни, екологічні кризи та природні катаклізми показують, як міцно пов’язані благополуччя людини і довкілля. Потреба негайних змін у повсякденному житті землян стає нагальною. Якщо люди продовжуватимуть рухатися вперед у такий шкідливий для майбутнього спосіб, то майбутнього не буде.

Є кілька самих згубних позицій, які «вбивають Землю»:

  • глобальне потепління
  • вирубка лісів
  • пластикове сміття
  • викиди заводів
  • електронні відходи
  • розлив нафти
  • вихлопи автомобілів

Ці фактори несуть велику загрозу для природи на усій планеті.

Екологи закликають просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енергоефективних технологій. Впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцевих відновлюваних джерел енергії, забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку «зеленої енергетики».

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символом спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі.

В бібліотечно-інформаційному центрі для відвідувачів підготовлений перегляд літератури : «Збережемо клімат - збережемо Планету», мета якого донести до читача, що вирішення глобальних екологічних проблем починається з нас самих, наших родин і громад, зі змін у свідомості, аби зберегти наше навколишнє середовище  комфортним, безпечним, різноманітним.

Сьогодні наша рідна земля полита кров’ю українців. Ворог вбиває наших громадян, знищує наші міста і села, мінує поля, лісосмуги, дороги. Але ми віримо в нашу перемогу. Все буде Україна!

 

Петренко Галина, провідний бібліотекар БІЦ

Джерело:

https://pon.org.ua/novyny/8688-mzhnarodniy-den-zeml-vdnovimo-nashu-planetu-razom.html

https://pon.org.ua/novyny/2286-22-kvitnya-vsesvitnij-den-zemli.html