18 березня 2021 року відбувся виховний захід «Ліна Костенко – поетеса епохи», у якому взяли активну участь студенти 11-О групи. Студенти підготували цікаві факти про життя і творчість поетеси, а також декламували поезію.
19 березня легендарній українській письменниці та поетесі Ліні Костенко виповнився 91 рік. Ліна Костенко є моральним авторитетом для багатьох українців, її називають "совістю нації". Лауреат Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесний професор «Києво-Могилянської академії» свого часу відмовилася від звання Героя України, але у різних рейтингах відомих людей країни зазвичай посідає одне з чільних місць. Серед найвідоміших її творів – «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».
Цього року її хочуть номінувати на Нобелівську премію з літератури.
Таке рішення напередодні підтримав Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
"Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко", - написала заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у Facebook.
Розмови щодо висування на Нобеля Ліни Костенко ідуть давно.
Виявляється, у 1967 році кандидатуру поетеси пропонували на отримання нагороди. У списку з 70 авторів також були прізвища Павла Тичини та Івана Драча. Їхні імена зазначені в документах, які у 2017 році оприлюднила Шведська академія наук. Адже вся документація Нобелівського комітету тримається в секреті саме протягом 50 років.
Твори Костенко перекладалися словацькою, французькою, білоруською, англійською, естонською, італійською, німецькою мовами.
Українських письменників і поетів впродовж ХХ століття неодноразово номінували на Нобелівську премію з літератури. Однак це жодного разу не увінчалося успіхом. Згадаймо Івана Франка, Миколу Бердяєва, Олеся Гончара, Уласа Самчука, Івана Багряного, Миколу Бажана і Василя Стуса.
Кристопчук Тетяна, викладач
Сорока Мирослава, викладач