30 жовтня 2020
Читальний зал бібліотечно-інформаційного центру поповнився новими навчальними виданнями. Пропонуємо ознайомитись.
У навчальному посібнику представлено теоретичні засади методології та організації науково-дослідної діяльності, наведено практичні рекомендації щодо підготовки та представлення результатів досліджень. Розглянуто роль науки і наукових досліджень у сучасному світі, питання технології проведення наукових досліджень, формування їх інформаційного забезпечення, охарактеризовано вимоги й основні правила підготовки результатів досліджень до їх публічного представлення та захисту. Окремо розглянуто питання збору та статистичної обробки даних. Для студентів, курсантів, аспірантів, докторантів вищих навчальних закладів та всіх, хто цікавиться основами методології наукових досліджень.
Навчальний посібник підготовлено на основі дослідження сучасного вітчизняного та світового досвіду в галузі менеджменту якості, використання найновіших міжнародних стандартів з якості. В ньому системно викладено теоретичні, методичні та практичні аспекти управління якістю, розглянуто основні терміни і поняття. Розкрито сутність управління якістю, розглянуто основні проблеми в цій галузі. Значну увагу приділено базовій концепції загального менеджменту якості (TQM), створенню та впровадженню систем управління якістю на підприємствах та в організаціях у відповідності до міжнародних стандартів з якості ISO серії 9000. Розглянуто та розкрито сутність статистичних методів та інструментів контролю якості, процесу розгортання функції якості (QFD). Висвітлено поняття сертифікації та підтвердження відповідності, описано процес сертифікації систем якості, роз-глянуто основні засади національної системи сертифікації УкрСЕПРО. Приділена увага питанням класифікації та обліку витрат на якість в умовах TQM. Розглянуто аудит у сфері якості в Україні та принципи його проведення згідно з міжнародним стандартом ISO 19011.Книга може бути рекомендована для студентів ЗВО, які навчаються за напрямом підготовки „Менеджмент”, а також всім, хто цікавиться проблемами ефективного управління якістю продукції та послуг в умовах ринкових механізмів господарювання.
У навчальному посібнику викладено основи безпекознавства, що на сьогодні є основним пріоритетом і базою, яка постійно створює та примножує загальний потенціал людини, держави та суспільства. Це дозволить протистояти різного роду соціальним негараздам, катаклізмам, військовим конфліктам. При цьому акцентується увага на особистість, державу та суспільство, яким надається концептуальний аналіз. Посібник розраховано на студентів, курсантів, військовослужбовців, науковців та співробітників спецслужб.
Висвітлено значення і місце сучасних інформаційних систем в управлінні організаціями, наведено їхні основні характеристики та класифікацію. Розглянуто основні складові інформаційних систем, які використовують для підготовки адаптованих рішень в економіці й менеджменті: інформаційні технології, бізнес-ужитків і функціональних систем, а також управління інформаційними системами та їхніми елементами. Сформовано засади аналізу ефективності інформаційних систем. Для кращого засвоєння курсу наприкінці кожної теми подано матеріал для закріплення знань. Буде корисний студентам, аспірантам та викладачам вищих навчальних закладів, менеджерам різних рівнів та напрямів, спеціалістам з упровадження та застосування інформаційних технологій та систем.
Підручник складається з двох частин. У першій частині розглянуто теорію і методи побудови на площині зображень просторових геометричних об'єктів, а також методи графічних рішень задач. У другій частині розглянуто методи та правила розробки конструкторської документації. Підручник містить електронну версію з трирівневим викладанням навчального матеріалу з використанням сучасних технологій мультимедіа та анімації. Призначено для студентів інженерно-технічних спеціальностей.
Підручник містить програмну анотацію і теоретичний зміст питань за темами, список рекомендованої літератури, питання й тести для самоконтролю і перевірки знань, основні поняття і категорії з курсу дисципліни, практичні завдання. Призначений студентам вищих закладів освіти для самостійного вивчення дисципліни за всіма формами навчання. Буде корисний при підготовці до семінарських занять, виконанні контрольних робіт, написанні рефератів та індивідуальних робіт.
У посібнику розглядаються питання розвитку університетської освіти (форми організації навчальної діяльності, особливості впровадження Болонського процесу, дистанційна освіта), можливості адаптації студентів молодших курсів до вузівської системи навчання (системи організації навчального процесу, студентського самоврядування, процесу особистісного та професійного самовдосконалення), подається інформація щодо розвитку вищої освіти в Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Російській Федерації, Франції, США. Усистематизовано матеріал, яким можна скористатися для проведення науково-методичних семінарів, круглих столів з питань розвитку європейської та української вищої освіти. Для студентів, абітурієнтів, аспірантів, викладачів, фахівців освітньої галузі.
Навчальний посібник містить основні теоретичні положення курсу «Облік у бюджетних установах», питання для самоконтролю, одноваріантні запитання, навчальні завдання, тестові завдання для перевірки знань, завдання для самостійного виконання, перелік рекомендованої літератури. Для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності «Облік і оподаткування» освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» з метою сприяння засвоєнню програмного матеріалу й набуттю вмінь із концептуальних засад обліку в бюджетних установах, принципів, особливостей формування облікових регістрів суб’єктів державного сектору.
Людмила Бурячинська, завідувач БІЦ