День архітектури України

Бібліотечно-інформаційний центр

01 липня 2020

Свято День архітектури України відзначається на початку липня. Засновано у відповідності до Указу Президента в 1995 році. Святкування включають заходи, присвячені історії національної архітектури, її розвитку та гармонізації.

Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. Наприклад, якщо вам доведеться побувати в столиці, то зверніть увагу на Андріївську церкву, християнський православний храм, побудований в 1754 році в стилі бароко в честь апостола Андрія Первозванного. Він був побудований за проектом архітектора Бартоломео Растреллі на Андріївській горі. Будинок з шоколаду (неофіційна назва особняка С. С. Могильовцева), Будинок з химерами, Будинок удови, що плаче по вул. Лютеранська 23, Маріїнський палац, Собор Святого Пантелеймона і Південний міст - найвищий міст України.

Загальні тенденціі європейської архітектури завжди знаходили тут благодатний грунт. У період з 16 по 17 століття архітектурні течії країни активно відобразили ренесанс, а в кінці 18 століття в архітектурі України вже можна було побачити класицизм.

Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

Вашій увазі  книжкова виставка в читальній залі БІЦ та презентація «Шедеври архітектури України». Серед книг – цікаві видання про архітектурні перлини Рівного.

 

Марина Денисюк, бібліотекар БІЦ

 

Джерела:

  1. https://fakty.com.ua/ua/ukraine/suspilstvo/20181001-11-nejmovirnyh-shedevriv-arhitektury-ukrayiny-yaki-varto-pobachyty/
  2. http://tvoemisto.tv/news/15_unikalnyh_arhitekturnyh_pamyatok_ukrainy_yaki_shche_mozhna_vryatuvaty_74928.html
  3. http://royaldesign.ua/ru/den-arhtekturi-ukrani.bXvNP/
  4. https://www.youtube.com/watch?v=Nx-8SEe7Q1o&feature=emb_logo