З Днем Державного прапора України

Коледж

23 серпня 2018

День Державного прапора України традиційно святкується 23 серпня. Приводом для цього стало підписання Президентом України Указу в 2004 році, про встановлення Дня Державного прапора України, який з того моменту відмічаеється 23 серпня. А до цього було таке ж свято, але відзначалося воно тільки у Києві на міському рівні.

Офіційно синьо-жовтий став прапором України в 1991 році. Тоді, після провалу Серпневого путчу, депутати занесли прапор України у Верховну Раду і освятили його там. І, навіть зараз, саме це прапор збережений, як реліквія за склом у Верховній Раді України.

А 4 вересня 1991 року, завдяки голосуванню синьо-жовтий став державним прапором країни. А вже у 1992 році Верховна Рада прийняла закон, який напевно стверджував прапор як головний символ України. Після цього, в 2004 році був підписаний Указ "Про День Державного прапора України". І завдяки цьому перше свято, на честь прапора України, проходило вже тоді. А в 2009 році це свято стало офіційним. Все завдяки Указу Президента України, який заснував щорічну офіційну і урочисту частину Дня прапора України.

Вперше кольори прапору України використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.

Починаючи з 16 століття козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв, а вже з 1710-х років синьо-жовті прапори почали переважати серед козацьких хоругв, такі прапори часто виготовляли з синього полотнища із нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою.

Сучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини та Володимирії вивісилии над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати і в Наддніпрянській Україні.

У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році — Української Держави.

Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув'язненням на два роки.

1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.

В цей день завжди проводиться досить багато урочистостей. А найголовніше з них -  це підняття Державного прапора України біля всіх державних установ країни. Це відбувається не тільки у великих містах, але в невеликих містечках і навіть в селищах. Всі державні утанови країни, і деякі навіть за межами України вивішують державний прапор.

З нагоди Дня Державного Прапора України 23 серпня у Рівному відбудеться церемонія урочистого підняття синьо-жовтого стягуя о 10 годині на Майдані Незалежності. Аналогічні заходи відбудуться в усіх районах та містах області. Також у цей день Рівненщина долучиться до Всеукраїнської акції «Прапор у твоєму вікні». Учасником акції може стати кожен, хто вивісить у своєму вікні Державний Прапор України.

Олена Присяжнюк, Сергій Зажицький