03 травня у приміщенні інформаційно-освітнього простору InfoHub (м. Рівне, вул. Словацького, 3а) відбулось засідання за принципами найпопулярнішого дебатного формату (Британський парламентський), який проходить щочетверга о 18:30.
Активна молодь м. Рівного є постійним учасником засідань за принципом: «Прийди і висловись». До участі у дебатах були запрошені учасники інформаційно-освітнього простору InfoHub і активна молодь юридичного відділення нашого коледжу. Студенти 22-Ю групи Копча Ірина, Мельник Діана, Мирончук Анна, Сорока Анастасія, Підцерковий Андрій під керівництвом викладача юридичних дисциплін Матковської Ірини Дмитрівни прийняли участь у дебатах.
Тема дебатів: «Як феміністичний рух почне активну боротьбу зі слайтшейпінгом». Під час дебатів було обговорено проблеми слатшейпінгу в світі, методи боротьби з фемінізмом.
Дебати - один з самих потужних інструментів саморозвитку. Навчитися захищати думку, логічно формувати промови, розвивати ораторські здібності і звісно практикувати публічні виступи можна на дебатному засідані.
Досить велике поширення серед студентів України набули дебати, як навчальний формат та просто командна гра, покликана розвивати ораторські та аналітичні здібності. Дебати у їх класичному розумінні вперше з’явилися в сучасній Україні у 1994 році, коли міжнародним фондом «Відродження» була започаткована програма «Дебати Карла Поппера», так було започатковано традицію дебатування у одному з найперших форматів, що вважається одним з найлегших для гри.
Наразі дебатний рух продовжує свій розвиток в Україні, серед київських ВНЗ лідером дебатного руху вважається Національний університет «Києво-Могилянська Академія», що одним з перших почав займатись дебатами професійно.
Плюси для студентів
Під час дебатів студенти змогли якісно прокачати свої навички, так щоб результат було видно уже після першого засідання! Цей захід цікавий для людей з активною життєвою позицією, хто прагне розвиватися і змінювати світогляд, студентів, які себе шукають.
Створений Дебат-клуб дозволяє студентам вчитись застосовувати теоретичні навички, розкривати її суть з нового ракурсу, вчитись перемагати (один з основних принципів дебатів та судочинства – змагальності – ще ніхто не відміняв) та саморозвиватись.
Щодо емоцій – тільки позитивні, засідання дає щось нове, активізує розум, словом, робить свою справу.
Запрошуємо активну молодь прийти та висловитись!
Ірина Матковська , викладач юридичних дисциплін
Мельник Діана, студентка 22-Ю групи