16 листопада 2017
День працівників сільського господарства України
Сільське господарство — одна з найважливіших галузей економіки України. Від працівників сільського господарства залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше життя.
День працівників сільського господарства відзначається в Україні згідно з Указом Президента №428/93 від 07.10.93 р. щорічно у третю неділю листопада. Це професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних і обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу. На території України знаходиться 32 млн гектарів чорнозему, що становить третину орних земель всієї Європи. Завдяки цьому країна посідає третє місце в світі з експорту кукурудзи, п'яте — за експортом пшениці. Головними продуктами сільськогосподарського виробництва в Україні були і є цукрові буряки, картопля, молоко, м'ясо, зерно.
У це професійне свято вітаємо всіх, хто так чи інакше пов’язує свою трудову діяльність з обробкой нашої землі, збиранням, переробкою та заготовленям її плодів, здійснюючи цю важливу для всіх нас роботу! Низький Вам уклін! Повага, здоров’я і благополуччя Вам і Вашим родинам! З Днем працівників сільського господарства!
Бібліотечно-інформаційний центр Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» пропонує тематичну книжкову виставку «Сільське господарство України – здобутки і проблеми».
Про стан і перспективи розвитку сільського господарства ви дізнаєтеся з періодичних видань: «Зерно», «Продовольча індустрія АПК», «Аграрний тиждень», «Економіка АПК», «Економіка України», «Агробізнес України», «Техніка і технології АПК», «Землевпорядний вісник», «Вісник аграрної науки», «Сільські вісті», «Вісті Рівненщини», «Аграрна газета», «Агропрофі», «Урядовий кур’єр». А інформацію про вирощування, зберігання і переробку продукції сільського господарства можна знайти у таких навчальних посібниках:
Цей підручник є перекладом підручника, що широко використовується в Німеччині. Має назву "Аграрна економіка. Фермер, базовий та професійний рівень". В Україні його визнали офіційним підручником і тепер широко використовують для навчання. За допомогою цієї книги всім зацікавленим надається можливість здобути гарні знання з сільського господарства, щоб в подальшому використати їх на практиці.
У другому томі подано інформацію, яка розрахована на професійний рівень знань. До нього увійшли теми з рослинництва, тваринництва та виробництво енергії.
Наука про розвиток сільськогосподарського виробництва має особливо важливе значення. Обумовлюється це багатьма причинами і перш за все багатогранністю і складністю процесів. Сучасне землеробство грунтується на результатах чи досягненнях багатьох наук і перш за все таких, як біологія, хімія, фізика, ґрунтознавство, економіка, кліматологія, та інші.
У підручнику розглянуто конструкцію, роботу, основні експлуатаційні регулювання та технічне обслуговування механізмів і систем колісних і гусеничних тракторів.
Даний підручник присвячено зернозбиральним машинам. Розглядається їх будова, експлуатація, обслуговування, ремонт даної техніки.
Автор підручника висвітлює основні положення землеробства. Приводить приклади раціонального використання орних земель. Велика увага приділена родючості грунтів та урожайності сільськогосподарських культур.
В даному підручнику наведені основні техніко-експлуатаційні показники, робочий процес, будова базових моделей сільськогосподарських і меліоративних машин. Описано робочі органи, їх особливості конструкції, принципи взаємодії з матеріалом що обробляються. А також наведено основні види обробки ґрунту, внесення добрив, сівби, застосування отрутохімікатів, способи та технології збирання сільськогосподарської продукції.
У посібнику висвітлено основні закономірності інтенсивного розвитку сільського господарства та його галузей. Викладено економічні умови формування рентабельності та конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва. Обґрунтовано шляхи підвищення економічної ефективності сільськогосподарських галузей на основі інноваційно-інвестиційної діяльності. Навчальний посібник розрахований на студентів, які навчаються за програмами підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів економічних спрямувань.
Видання доповнено з урахуванням вимог нових державних стандартів, технічних умов, змін в асортименті певних груп і видів товарів, їх класифікації.
Підручник містить тести до всіх основних тем, які подані у відповідних обсягах з урахуванням споживних властивостей, асортименту, вимог до якості, пакування, маркування, транспортування і зберігання основних груп товарів.
Подано характеристики різних видів продукції рослинництва як об’єктів зберігання. Описано способи післязбиральної обробки, режими і способи зберігання, технології переробки зернових мас, капусти, цибулі, плодових, зеленних та коренеплідних овочів, плодоягідної продукції, картоплі, олійних культур, цукрових буряків, льону-довгунця, хмелю, тютюну і махорки. Викладено основи технологій приготування і зберігання комбікормів, штучно зневоднених кормів та кормів рослинного походження.
Висвітлено біологічні властивості та технології вирощування основних овочевих культур на промисловій основі у відкритому і закритому грунті. Значну увагу приділено питанням розмноження овочевих культур, вирощування розсади, догляду за посівами та збирання врожаю. Викладено основи насінництва. Для студентів вузів з агрономічних спеціальностей.
Висвітлено значення, стан, коротку історію і перспективи розвитку плодівництва в нашій країні, біологічні особливості плодових рослин (морфологію, закономірності росту і розвитку, розмноження, відношення до екологічних факторів), технологію вирощування садивного матеріалу, у тому числі безвірусного. Значна увага приділена технологіям закладання і вирощування інтенсивних насаджень в різних категоріях господарств -підбору і розміщенню порід і сортів, передсадивному окультуренню грунту, способам розміщення плодових рослин, утриманню і обробітку грунту, удобренню, регулюванню водного режиму, формуванню і обрізуванню плодоносних садів, вирощуванню екологічно чистої продукції, збиранню і товарній обробці врожаю, основам науково-дослідної роботи з плодовими культурами.
У підручнику висвітлені основи анатомії і фізіології сільськогосподарських тварин, загального тваринництва, узагальнені сучасні досягнення зоотехнічної науки і практики в областях племінної справи і розведення, кормової бази, технології заготівлі кормів та їх використання, годівлі тварин різних видів. Описано породи сільськогосподарських тварин.
Підручник є першим комплексним виданням з підготовки бакалаврів інженерних спеціальностей. Авторам вдалося узагальнити і розширити матеріал існуючих навчальних посібників з грунтознавства, землеробства, агрохімії, рослинництва, полодоовочівництва та захисту рослин і підготувати сучасний підручник, в якому висвітлені новітні ресурсозберігаючі технології виробництва різноманітних видів продукції рослинництва з врахуванням вимог збереження навколишнього середовища. Технології виробництва сільськогосподарської продукції тісно пов’язані з використанням сільськогосподарських машин. Програмоване вирощування сільськогосподарської продукції та оптимізація умов росту і розвитку культурних рослин можливі тільки при використанні сучасних машин для обробітку грунту, підготовки та внесення добрив, машин для якісної сівби і садіння, догляду за рослинами, машин для збирання врожаю.
У посібнику розглядаються питання статистики землекористування і земельного фонду, посівних площ, багаторічних насаджень, агротехніки, врожаю і врожайності, чисельності і продуктивності сільськогосподарських тварин, кормової бази і кормових ресурсів, основних і оборотних фондів, механізації і електрифікації сільського господарства, трудових ресурсів і продуктивності праці, собівартості продукції.
У навчальному посібнику розкриваються теоретичні та практичні питання організації обліку у фермерських господарствах з урахуванням специфіки діяльності сільськогоспоадарської галузі й сучасної законодавчої і нормативної бази їх функціонування. У посібнику передбачені рішення практичних завдань, які дозволяють формувати у студентів навички ведення обліку у фермерському господарстві.
Підготувала Андрійчук Світлана, провідний бібліотекар