Сoursera

Графічні елементи дизайну: теорія кольорів та формати зображень

https://ru.coursera.org/learn/graphic-elements-design

Вивчення різних типів зображень та графічних елементів є основною цього курсу. Теорія кольорів, щоб розрізнити варіанти кольорів CMYK, Pantone та RGB та їх використання. Різні типи зображень, що використовуються як у друкованих, так і в цифрових проектах. Дизайн логотипів для корпоративного брендингу та зображень.

Графичний дизайн

https://ru.coursera.org/learn/presentation-design

Практичний курс дає інструменти для створення PowerPoints, звітів, резюме та презентацій професійного вигляду. Всі завдання курсу можна виконати за допомогою базового програмного забезпечення для презентацій, такого як Microsoft PowerPoint, Google Slides або Apple Keynote. Є можливість дослідити та застосувати більш досконалі інструменти, такі як Adobe Photoshop, Illustrator та InDesign.

Текстові елементи дизайну: шрифти, типографіка та інтервали

https://ru.coursera.org/learn/fonts-typography-spacing

Графічний дизайн – це розповідь історії, використовуючи як зображення, так і текст. З огляду на це визначення, цей курс зосереджений на текстових елементах графічного дизайну. З історії типографіки, різниці між типом, шрифтами та текстом, а також впливу інтервалу між типографікою, значення вибору найкращого типу шрифту та комбінацій шрифтів, щоб візуально приємно передати їх повідомлення.

Основи графічного дизайну

https://ru.coursera.org/learn/fundamentals-of-graphic-design

Графічний дизайн навколо нас! Слова та зображення - основні елементи графічного дизайну - це елементи, які несуть більшість вмісту як у цифровому, так і у друкованому світі. Оскільки графічний дизайн стає більш помітним і поширеним у нашому житті, графічний дизайн як практика стає все більш важливим у нашій культурі. Курс дозволяє дізнатися, як досліджувати візуальне уявлення за допомогою ряду методів створення зображень; розуміти основні принципи роботи з формою, кольором та малюнком; навички друкарської справи; застосовувати принципи композиції та візуального контрасту. Основний набір навичок графічного дизайну, який можна застосувати до власних проектів або для більш глибокого дослідження спеціалізованої галузі графічного дизайну.

Prometheus

Копірайтинг

https://prometheus.org.ua/prometheus-plus/copywrite-litosvita/

Курс копірайтингу від Litosvita — можливість навчитися писати грамотні тексти для брендів, корпорацій, комерційних компаній та медіа. Лектори дадуть набір робочих інструментів для кожного етапу копірайтингу: від старту роботи над текстом і створення структури до редагування і креативних прийомів. Комплексна програма про креатив і роботу з комерційними, брендовими, медійними текстами від провідних спеціалістів сфери, які працювали з MICROSOFT, HEINZ, BRAVOLLI, SAMSUNG, FEDORIV, ADRENALIN BROTHERS, FOLGA AGENCY.

Stepik

Комп'ютерна графiка: основи

https://stepik.org/course/419/promo

Основна мета курсу – познайомитись з предметною областю і  дати навички роботи безпосередньо з навчальним матеріалом, а не вивчати інтерфейс відомих графічних редакторів. Є багато понять, програм та пристроїв, якими ми користуємося, але не уявляємо як все парцює.

XMind

http://www.xmind.net/

Популярна програма для складання ментальних мап, що працює на платформах Windows / Mac / Linux. Має кілька версій: безкоштовну з обмеженими можливостями і платну з розширеним функціоналом, в межах освітніх проектів можна скористатися знижкою. Однією з основних переваг програми є підтримка та сумісність із пакетом Microsoft Office, а приємне доповнення – програма працює з діаграмами Ганта.  Добірку з трьох відеоінструкцій Центру навчальних та інноваційних технологій можна переглянути за посиланням.

Mindmeister і Mindjet 

Якщо Ви все ж надаєте перевагу платним програмам і часто використовуєте ментальні мапи під час мозкових штурмів, у навчальному процесі та науковій роботі, тоді Вам варто звернути увагу на онлайновий сервіс Mindmeister, безкоштовна версія якого дає змогу зробити три мапи ідей,  а також Mindjet – найпопулярнішу корпоративну програму для майндмепінгу, з якою, на відміну від багатьох безкоштовних застосунків, зручно працювати офлайн і яка має максимальний функціонал та крос-платформенну гнучкість (Windows, MacOS, iOS, Android).

Інструкційна картка "Представлення інформації у вигляді ментальних карт"

Coggle

https://coggle.it/

Безкоштовний онлайн-додаток, що підтримує спільну роботу над проектами. Інтерфейс програми простий, однак має безліч функцій, які суттєво спрощують процес створення інтелектуальних мап. Програма підтримує використання зображень, індивідуальні кольорові схеми та можливість переглядати історію створення документа, що допомагає повернутися до попередніх версій мапи, якщо на певному етапі Ви зайдете у глухий кут. Mind-maps, створені в програмі Coggle, можна експортувати у форматі PNG або PDF.

WiseMapping

http://wisemapping.com/

Безкоштовний онлайн-застосунок для створення мап ідей, що працює на відкритому HTML5-коді. Програмою можна користуватися безпосередньо на сайті розробників, а можна завантажити відкритий код програми і встановити її на власний веб-сервер. Додаток має всі необхідні функції для роботи з технологією майндмепенінгу.

Mind42

https://mind42.com/

Безкоштовна онлайн-програма (бета), що має також платний доступ. Над мапою може одночасно працювати кілька користувачів, можна імпортувати мапи, створені в інших розширеннях: Mind42.com (*.m42), Freemind (*.mm), MindManager (*.mmap; *.xml), а також шукати картинки у Google, Yahoo, Flickr, не виходячи із застосунка.

FreeMind

https://sourceforge.net/projects/freemind/

Безкоштовний додаток з відкритим кодом, який працює на будь-якій платформі, що підтримує Java. В цілому програма має весь необхідний набір функцій для створення високоякісних карт пам’яті. Єдиний мінус програми – специфічний, не зовсім сучасний дизайн мап.

Spider Scribe

https://www.spiderscribe.net/

Програма дає змогу ввести текст, додати елементи, посилання, зображення, можна використовувати різні види шрифтів, кольорів, розмірів. Елементи легко переміщувати, об’єднувати лініями, а файли – завантажити з комп’ютера. Можна надати права на перегляд і на редагування, тож мапу можна створювати разом із учнями безпосередньо під час заняття, а потім – повертатися до них і редагувати. Зображення з інтерактивними мапами можна поширювати у соцмережах, а такожі отримати код для вбудованого зображення для розміщення на сайтах, блогах, Вікі. Завантажити створені матеріали і демонструвати їх офф-лайн у вигляді інтертерактивної карти не вдасться, але можна зберегти мапи у JPG або PNG.

Зверніть увагу на цікавий ресурс для обміну англомовними мапами ідей з різних сфер наукових та навчальних зацікавленьGoConqr