Як проходитиме національний мультипредметний тест в 2024 році

Зовнішнє незалежне оцінювання у вигляді національного мультипредметного тесту – це стандартизоване тестування, обов’язкове для всіх, хто бажає вступати до закладів вищої освіти України.

Таке тестування проводять для того, щоб забезпечити рівний доступ  до вищої освіти всіх вступників. 

Зовнішнє оцінювання проводить Український центр оцінювання якості освіти та його підрозділи – регіональні центри оцінювання якості освіти.

Хто має складати НМТ

Скласти НМТ повинні особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2024 року (випускники 2024 року), або вже здобули її (випускники минулих років), і планують здобувати вищу освіту в Україні.

Для реєстрації на НМТ учасники мають надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання у вигляді НМТ пройде на початку 2024 року.

Які предмети потрібно складати на ЗНО/НМТ

Національний мультипредметний тест у 2024 році буде проведений з чотирьох предметів шкільного курсу. При цьому три предмети для вступників є обов’язковими: українська мова, історія України та математика.

Ще один предмет учасник має обрати самостійно з переліку: українська література, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, французька або іспанська мова.

Цей вибір залежить від спеціальності, яку вступник обиратиме для подальшого навчання.

Які знання перевірятимуть на ЗНО/НМТ

Тести зовнішнього оцінювання створені для перевірки знань, здобутих за час навчання в школі.

Конкретний зміст тестів відповідає спеціально розробленим програмам зовнішнього незалежного оцінювання. 

Ознайомившись із цими програмами, учасник тестування може зосередитися на тих темах, поняттях, явищах, датах, творах, які знадобляться йому під час складання НМТ.

Як проходить тестування

НМТ проводиться в онлайн-режимі в спеціально визначених тимчасових екзаменаційних центрах як на території України, так і в більшості країн Європи та деяких інших країнах світу.

Вступники складатимуть усі чотири предмети в один день, двома двогодинними блоками з невеликою перервою між ними.

Орієнтовно основна сесія тестування відбудеться наприкінці навчального року, у травні-червні.

Брати участь у тестуванні можна лише один раз на рік. Перескладати тести у випадку незадовільного результату неможливо.

Після основної сесії ЗНО/НМТ проводиться додаткова сесія незалежного оцінювання для абітурієнтів, які з об’єктивних причин не змогли взяти участь в основному тестуванні.

Такими обʼєктивними причинами є тривала повітряна тривога, хвороба, участь в олімпіадах, міжнародних спортивних змаганнях тощо.

Як готуватися до ЗНО/НМТ

Після того як учасник визначився з предметами мультитесту, варто розпочинати підготовку до тестування.

Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Для ефективної підготовки до тестування вступники можуть скористатися сайтом ЗНО-ОНЛАЙН. Тут представлено тести ЗНО/НМТ 2007–2023 років. Саме виконання завдань минулих років є найбільш корисним способом підготовки, оскільки зміст і структура завдань кожного року тестування є подібними.

Абітурієнти мають змогу виконувати в режимі онлайн завдання з української мови та літератури, математики, історії України, географії, біології, хімії, фізики, англійської, французької, німецької та іспанської мов. Алгоритм виконання цих завдань максимально наближений до реальних умов складання ЗНО/НМТ.

Додатковою перевагою сайту є можливість виконувати завдання з різних предметів за тематичними блоками. Наразі можна скористатися тематичними добірками з української мови і літератури, історії України, математики, географії, біології, фізики та хімії.

Окрім того, до більшості завдань запропоновано коментарі-пояснення, складені провідними фахівцями з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Щоденне вдумливе виконання завдань у режимі онлайн є запорукою успішного проходження національного мультипредметного тесту.

Окрім того, на сайті Освіта.ua розміщено додаткові матеріали, які стануть у пригоді під час підготовки до ЗНО/НМТ. Зокрема, учасники можуть скористатися:

БІЛЬШЕ ПРО ЗНО/НМТ

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Джерело: https://osvita.ua/test/84393/