Історія юридичного відділення

Цікава історія створення юридичного відділення. У 1989 році у Рівненському сільськогосподарському технікумі вводиться нова спеціальність «Правознавство» на денній формі навчання, в 1991 році ця ж спеціальність відкрилася і на заочному відділенні. Відкриттю спеціальності передувала досить клопітка і наполеглива робота, адже наш коледж був одним з перших навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації в Україні, який почав підготовку кваліфікованих спеціалістів-юристів. Значна заслуга в цьому належить директорові коледжу Корсуну Я. П., який з метою вивчення досвіду впровадження даної спеціальності відвідав декілька навчальних закладів, які вже вели підготовку правознавців, зокрема Чернігівський юридичний технікум, Ходьковський радгосп-технікум в Московській області.

З 1989 до 1993 роки підготовка юристів велася впродовж 1 року 10 місяців, а з 1993 року в технікумі був введений новий навчальний план, що передбачав підготовку молодших спеціалістів впродовж 2 років і 10 місяців, що диктувалось необхідністю відповідного кадрового забезпечення.

В цьому ж році відповідно до висновку науково-методичної комісії з правознавства Міністерства освіти України був збільшений ліцензований обсяг прийому з 60 до 75 осіб.

Важливим фактором досягнень та здобутків юридичного відділення є творчий, високопрофесійний педагогічний колектив циклової комісії юридичних дисциплін. Суттєво змінився не лише кількісний, але і якісний склад.  Якщо на початку становлення навчальний процес на відділенні забезпечували лише декілька викладачів (Яцюк М.І., Коташевський О.В., Юненко М.О.), то на даний час циклова комісія юридично-соціальних дисциплін нараховує 14 викладачів, 9 з них мають вищу категорію, з них 6-викладачі-методисти, спеціалістів І-ї категорії – 4, 1 аспірант, двоє викладачів (Купчишина Т.В., Навозняк Л.М.) нагородженні знаком «Відмінник освіти України».

З вересня 1999 року завідувачем юридичного відділення є Гулюк Сергій Іванович. Освіта вища, закінчив Луцький Держаний педагогічний інститут ім. Л. Українки, 1993 р., Львівський національний університет ім. І.Франка, 2012 р. Стаж роботи: 24 роки. У колі науково-методичних інтересів: персоналізація професійної підготовки, формування соціального партнерства і мобільності майбутніх юристів. У 2006 році нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти і науки».

З вересня 2003 року головою циклової комісії юридично-соціальних дисциплін є Чорнобрива Ольга Вікторівна. Освіта вища, юрист, закінчила Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича 1999 р. Стаж роботи: 14 років.

Деякі випускники після закінчення університетів повернулись у коледж, але вже в статусі викладачів, це, зокрема, викладач цивільного та сімейного права, помічник директора з кадрової роботи Яткевич І.П., викладач конституційного права Матковська І.Д., викладач соціальних дисциплін Лукянчук С.В., викладач теорії держави і права Басюк О.П , викладач фінансового права Гулюк Ю.С., які успішно передають свої знання новому поколінню студентів-юристів.

Випускники коледжу є конкурентноспроможними на ринку праці і знаходять своє місце в непростих економічних умовах сьогодення, багато з них займають високі посади в судових та правоохоронних органах, органах державної влади. Це, зокрема, начальник відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Рівненській області Драпчинська Л.А., начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології МНС України Масовець Б.П., Рогозін В.В – суддя Рівненського міського суду, Іванців М.Р., Кондратенко О.О., Огородник Н.С.– адвокати, Ковальчук І.В. – начальник ДВС Костопільського районного управління юстиції, Бабишкевич Ю.М. – заступник начальника Рівненського міського управління юстиції, начальник відділу Державної виконавчої служби, Бережнюк В.В. – суддя Господарського суду Рівненської області, Кострикін В.І. – нотаріус Рівненського міського нотаріального округу, Мороз О.М. – старший інспектор з особливих доручень сектора професійної підготовки управління кадрового забезпечення УМВС України в Рівненській області, Опанасюк О.І. – керівник апарату Господарського суду Рівненської області, Чехомська О.І. – керівник апарату Рівненської обласної державної адміністрації, Ярощук М.М. – віце-президент Рівненської торгово-промислової палати, Юрчук М.І. – суддя Рівненського апеляційного господарського суду.

 

Навчальна юридична консультація

Відповідно до Типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2006 року № 592 та згідно наказу директора коледжу, з 20 лютого 2008 року у коледж розпочала функціонувати Навчальна юридична консультація.

 

Студентське життя на юридичному відділенні

Цікавим є студентське життя на юридичному відділенні. 06 грудня 2013 року студенти 42-Ю групи разом з викладачем юридичних дисциплін Матковською І.Д. відвідали Рівненську філію Київського університету права НАНУ, де відбулись майстер-класи Генерального секретаря Європейського Інституту Омбудсмана пана Йозефа Зігеле (Австрія) на теми:

«Інститут Європейського Обмудсмана – історія, діяльність, перспективи»;

«Права людини у сфері політичної реальності та на практиці»;

«Діяльність Омбудсманів Австрії та її провінцій – Тіролю й Форарльбергу».

04 жовтня 2016 року в коледжі було проведено студентську науково-практичну конференцію «Україна-ЄС: проблеми і перспективи євроінтеграції».

05 жовтня 2016 року студенти юридичного відділення дізналися як стати волонтерами і які це може дати їм перспективи в майбутньому. Відкриту лекцію на тему «Волонтерство та участь студентів у громадській діяльності» для них провів керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

Розгляд справи провадиться шляхом послідовно вчинюваних судом і учасниками процесу процесуальних дій. Такі дії складають певні частині. Кожна з цих частин має своє завдання і зміст. Таких частин 4:1) підготовка; 2) розгляд справи по суті; 3) судові дебати; 4) постановлення і оголошення рішення. Саме ці чотири частин відтворили студенти 41-Ю групи, з викладачем Ільїним В.А.

05 жовтня 2016 року в коледжі було проведено відкритий виховний захід на тему «Наркоманія – дорога в безодню». Захід відбувся у зв’язку з проведенням у коледжі тижня, присвяченого до Дня юриста, який щороку відзначається в Україні 8 жовтня.

Також на виховну годину був запрошений працівник Департаменту протидії наркозлочинності підполковник поліції Нагорнюк Олександр Миколайович, який розповів про особливості відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу наркотиків. У ході виступу студенти задавали багато питань, зокрема і про практичні аспекти роботи по боротьбі із наркозлочинністю.

У виступах студентів були висвітлені питання про історію виникнення наркотиків, види наркотичних речовин, про їх психічний та фізичний вплив на людину, а також про особливості реабілітації наркозалежних.

21 листопада 2016 року проведено Урок Гідності та Свободи для студентів груп 11-Ю, 21-Ю та 22-Ю. Студенти вшанували патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Із метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності нашої держави до Дня захисника України, який відмічають українці 14 жовтня, викладачами соціальних дисциплін Купчишиною Т.В., Навозняк Л.М., Лук’янчук С.В., Христяновичом В.М. в коледжі було проведено відкритий виховний захід «Нескорені українці», участь у якому прийняла учасниця АТО Камерістова Тетяна Адамівна.

11 листопада 2016 року група представників ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» у складі студентів та викладачів: Басюк Оксани Петрівни викладача юридичних дисциплін і Павленка Олександра Івановича викладача будівельних дисциплін побували на найбільшій аграрній виставці України «ІнтерАГРО-2016».

24 листопада 2016 року в коледжі було проведено Урок Пам’яті і Скорботи «Пам’ять живе у наших серцях» (організатори заходу – викладачі юридично-соціальних дисциплін Купчишина Т.В., Навозняк Л.М., Лук’янчук С.В.).

29 листопада 2016 року для студентів відбулося два покази фільмів у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Захід було проведено в рамках Тижня права, що проходить у ВСП «Рівненський фаховий коледжу НУБіП України».

21 грудня 2016 року куратори 41-Ю та 42-Ю груп Захарчук Володимир Михайлович та Юхимчук Юлія Петрівна провели відкриту виховну годину на тему «Бережіть собори своїх душ».

Мета виховної години: виховання милосердя, доброти, чуйності, співпереживання, уміння розділити чужий біль та вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді.

 

Наукова робота студентів

В березні 2017 року юридичний факультет ТНЕУ проводив Перший Західноукраїнський інтелектуальний турнір «Natus Vincere», учасниками якого стали близько 300 учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів 1-2 курсів коледжів з Тернопільської, Львівської, Волинської, Хмельницької, Рівненської та Донецької областей.

У даному заході взяла участь і команда «Кант» ВСП Рівненського коледжу НУБіП України. Керівником групи була викладач юридичних дисциплін Басюк О.П., у складі команди були студенти другого курсу, а саме: Дорошко Анастасія (22-Ю) – капітан команди, Ясинська Марія (22-Ю), Йонтко Анастасія (21-Ю), Сторожишин Василь (21-Ю) та Яцюк Микола (21-Ю).

Щорічно на юридичному відділенні проходить регіональна міжвузівська науково-практична конференція, загальною темою якої визначено «Проблеми українського суспільства». Щорічно студенти обирають до розгляду різні проблеми: організаційно-правові засади усиновлення у контексті захисту прав дитини; збереження біорізноманіття – запорука сталого розвитку держави; право на життя; загальнолюдські цінності та нетерпимість насилля та жорстокості у будь-якій формі. У квітні 2017 року відбулася VІІ регіональна міжвузівська студентська науково-практична конференція «ПРОБЛЕМИ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА: КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ»

Загальна кількість учасників конференції – 87: фахівці правоохоронних органів та у сфері програмування і психології, представники духовенства, студенти, керівники наукових робіт.

 

Традиції відділення

Студенти юридичного відділення примножують кращі традиції своїх попередників.

З метою розвитку творчих та інтелектуальних здібностей студентів, створення умов для самореалізації особистості, естетичного виховання молоді, у відповідності до комплексного плану виховної роботи та плану роботи студентської ради в березні 2017 року у коледжі було проведено традиційну конкурсну програму «Панна весна 2017». Переможницею конкурсу «Панна весна – 2017» стала студентка-другокурсниця Жуковська Вероніка.

Є чим пишатися і спортсменам відділення.

Так, студентка-другокурсниця Приварська Олександра стала переможницею Міжнародного фестивалю «Голосіївська весна – 2017», який проходив у Національному університеті біоресурсів і природокористування України у номінації  «Сучасна хореографія» та отримала диплом І ступеня.

У 2017 році студенти ( Харечко Владислав, Музичка Микола, Дорожко Анастасія) під керівництвом тренера-представника  Віннічука В.М. стали чемпіонами обласних студентських ігор Рівненщини 2017 року серед аграрних ВНЗ. Також збірна коледжу з футболу (Зінчук Андрій, Горчак Святослав, Таргонський Іван, Буката Андрій) є срібним призером змагань під керівництвом тренера-представника Дячука В.П.

Волейбольну команду дівчат (представник від юридичного відділення студентка –другокурсниця Федас Марина) ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» в квітні 2017 року здобула перемогу у Всеукраїнських спортивних іграх серед студентів аграрних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з волейболу.

В листопаді 2016 року в приміщенні регіонального центру «Інваспорт» проходив чемпіонат м. Рівне з армспорту. Команда ВСП «Рівненський коледж НУБіП України» (представники від юридичного відділення студенти Сокотун Станіслав, Бобошко Владислав)посіла III місце серед ВНЗ I-II рівнів акридетації.

В березні 2017 року на базі Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ відбулися Всеукраїнські спортивні ігри серед аграрних ВНЗ І-ІІ р.а. з вільної боротьби. Команда колледжу (представники від юридичного відділення студенти Корнійчук Назар та Надозірний Назар) вдало виступила і посіла ІІ загально командне місце з 13 команд і 91 учасника.

В листопаді 2016 року на базі Мирогощанського аграрного коледжу відбулися обласні студентські ігри Рівненщини 2016 року серед ВНЗ І-ІІ р.а. Зокрема, збірна команди з настільного тенісу (представник від юридичного відділення студент Шминдра Юрій) перемогла в обласних студентських іграх Рівненщини 2016 року серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Збірна команди з баскетболу (представники від юридичного відділення студенти Крижов Вілен, Будько Тарас, Лясковський Андрій) здобула  ІІ місце. Збірна команда з баскетболу (представник від юридичного відділення студентка Демедюк Ірина) здобула ІІІ місце.

В вересні 2015 року відбулися Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних вищих навчальних закладів I-II р.а. з легкоатлетичного кросу. Чемпіоном став студент-другокурсник Харечко Владислав (тренер Віннійчук В.М.)