Викладачі циклової комісії землевпорядних дисциплін  були учасниками методологічного семінару НАПН України «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: стратегії і завдання»

Технічне відділення

10 квітня 2023

06 квітня 2023 р. викладачі циклової комісії землевпорядних дисциплін  Кийко Неля Миколаївна та Рудько Ольга Миколаївна були учасниками методологічного семінару НАПН України «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: стратегії і завдання». Організатори заходу: Національна академія педагогічних наук України; Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки; Інститут проблем виховання НАПН України.

Відкрив семінар президент НАПН України Василь Кремень. З мотиваційним словом перед зібранням виступив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Модерувала захід академік-секретар відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки Світлана Сисоєва. Очно і офлайн у семінарі взяли участь понад 500 осіб.

Василь Кремень зокрема зазначив про важливість семінару як складової діяльності наукової установи зі створення науково-методологічного і методичного підґрунтя розвитку освіти незалежної України. Президент НАПН України наголосив на важливості розроблення проблематики національно-патріотичного виховання, що є в основі формування світогляду і переконань молодих захисників незалежності й цілісності нашої Вітчизни.

До учасників семінару звернувся Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. У своєму звернені він акцентував на значенні семінару в нинішніх умовах, оскільки відбувається переосмислення багатьох речей, подій і винайдення нових інструментів. Наші діти нині відчувають те саме, що й ми, але на відміну від дорослої людини, яка може воювати, донатити, волонтерити, діяти на свій власний розсуд за покликом серця, – дитина має знайти якийсь інший вихід для своїх емоцій і бажань, знайти для себе значимі цілі. «Ми маємо дати молоді місію, вибудовати середовище, в якому вона буде ідентифікувати себе, знаходити подібних собі за принципами і переконаннями, знаходити свою роль у відбудові нації», – зазначив Оксен Лісовий. Звертаючись до науковців, Міністр освіти і науки України сказав: «Я закликаю вас до максимальної активності. Наша молодь через навчання, проєктну діяльність має бути залученою до боротьби і великої перемоги, великого національного прориву, що відбувається зараз».

Оксен Лісовий запевнив, що МОН України у складі тієї команди, що прийде, максимально підтримуватиме проєкти, спрямовані на виховну роботу, патріотично-виховну діяльність. «Дуже важливо, щоб ми не скотилися до формальностей. Тільки дієва участь дитини у спільному спротиві може стати сатисфакцією за дитячі переживання. Тільки завдяки цьому ми зможемо створити «стійку конструкцію» патріота, громадянина. Закликаю вчених академії сміливо звертатися до міністерства і до мене особисто. Я переконаний, що нам вдасться створити те середовище, в якому виховуватимуться достойні громадяни», – зазначив Міністр освіти і науки України.

На семінарі з доповідями виступили народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Василь Мокан, заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, вчені наукових установ НАПН України, працівники органів місцевого самоврядування, військові, представники громадських організацій. практичні працівники закладів освіти.

Кийко Неля Миколаївна та Рудько Ольга Миколаївна доповідали під час роботи пленарних засідань:

СЕКЦІЯ 1.  Національно-патріотичне виховання в Україні: виклики та відповіді:

- Студентські клуби та їхня роль у патріотичному вихованні молоді – Кийко Н.М.;

СЕКЦІЯ 4.  Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в цифровому просторі: методологія та технології

- Концепція виховання молоді в цифровому просторі – Рудько О.М.

 

Ольга Рудько, Неля Кийко, викладачі землевпорядних дисциплін