Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу

Економічне відділення Юридичне відділення

29 вересня 2022

29 вересня  2022 р. студенти економічного та юридичного відділення (групи 31-П та 21-Ю) в рамках студентського марафону «Студентське життя – це….» провели Урок Пам’яті  «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу».

29 вересня виповнюються 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок  в історії ХХ ст. – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Ці трагічні події відомі як символ «Голокосту від куль» і нацистської  політики масового знищення населення. Жертвами злочину стали понад 100 тисяч людей – військовополонених і цивільних громадян, серед яких представники єврейської національності і ті, хто намагався їх  урятувати, українці, роми, караїми, учасники українського визвольного руху, заручники, пацієнти психіатричної клініки.

Сьогодні Бабин Яр має слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками. Осмислюючи жахи Голокосту, інших злочинів тоталітарних режимів минулого століття, вшановуючи пам’ять жертв, мужність героїв, нескореність народів та самопожертву праведників, цивілізований світ проголосив гасло «ніколи знову».

Проте у ХХІ ст. через 81 рік геноцид знову прийшов на українську землю.

Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою не тільки для українців.

Світове співтовариство має пам’ятати: мир і безпека в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде належно покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр української землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам’ятка історії будуть свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.

Але не тоді, не зараз -  нас не зламати.

Ми – вистоїмо, перемога буде за нами.

Тетяна Купчишина, куратор 31-П групи

Людмила Навозняк, куратор 21-Ю групи