Сoursera

Гібридне навчання: персоналізація та технології в освіті/Ensino Hнbrido: Personalizaзгo e Tecnologia na Educaзгo

https://ru.coursera.org/learn/ensino-hibrido

Представлення можливості інтеграції цифрових технологій в освітню діяльність, щоб досягти низьких переваг у повному навчанні, включаючи: наближення навчальної реальності до повного життя здобувача освіти; більше залучення здобувачів освіти до навчання; ефективне використання часу викладача; розширення потенціалу викладача для ефективних вручань; індивідуальне планування.

Класний час

https://www.classtime.com/uk/

Онлайн-сервіс для проведення опитувань під час заняття в аудиторії, а також для самоперевірки знань студентів удома. Ресурс дає можливість «вмонтувати» в запитання та варіанти відповідей графічні зображення, а також формули, які можуть бути особливо актуальними для STEM-дисципліни. У тести на Classtime можна додавати не тільки «традиційні» запитання на множинний вибір чи «правда/неправда», але й створювати там відкриті запитання. Викладачі можуть використовувати також базу вже створених запитів, доступних у сервісі бібліотеки, а якщо на Вашому курсі Ви використовуєте англійську мову, то в пригоді може стати інтеграція Classtime із Khan Academy. Розробники Classtime стверджуються, що основний фокус їхнього ресурсу – це співпраця, тому на цій платформі можна створювати навіть командні ігри, в яких певній навчальній групі студентам вдається досягти тільки працездатності разом. У такому режимі викладач показує в аудиторії анімовану історію, розвиток якої залежить від правильних відповідей кожного учасника команди. класична українська, Classtime доступна також англійською та російською мовами.

Ментиметр

https://www.mentimeter.com/

У цьому сервісі дуже простий онлайн-редактор, в якому легко і швидко можна додавати запитання, опитування, вікторину, інтегрувати слайди, зображення, GIF-файли, додаючи інтерактив до своєї презентації. Mentimeter дає змогу виводити результати в режимі реального часу, завдяки чому учасники презентації можуть активно й ефективно взаємодіяти онлайн. Сервіс пропонує безкоштовну версію з обмеженим функціоналом, який, однак, є достатнім для розв'язання базових завдань із візуалізації формулювальних мобільних оцінок. У платній версії можна експортувати дані опитувань і навіть порівнювати їх на певних часових зрізах.

Kahoot

https://kahoot.com/

Цю абсолютно безкоштовну платформу можна використовувати для проведення різних тестів та оцінок під час занять, а також для дистанційного навчання (не більше 30 студентів одночасно). У Kahoot дуже легко скласти власну вікторину із запитаннями, відповідаючи на те, на які потрібно звернути одну правильну відповідь з-поміж перевірених пропонованих, що вирішили не тільки швидкоити знання студентів з будь-якої теми, а й подавати у форматі оцінок і тестів практично будь-який навчальний матеріал. Про досвід вивчення з Kahoot української мови як іноземної читайте в дописі на нашій блозі .

Опитування скрізь

https://www.polleverywhere.com

Ще один онлайн-сервіс створення опитувань із повними типами запитань. Тут можна створювати нові запити типу множинного вибору , відкритої відповіді , голосування за питання , створення рейтингу та визначення областей на зображенні . Крім цього можна створити опитування, які передають відповідь на запитання протягом тривалого часу. Цікавим є графічний спосіб показу відповідей користувачів на відкриті питання (у вигляді текстової стіни, хмари слів, цитат чи рухомого рядка). Можна переглядати результати опитувань зі своєї панелі керування, а також вбудовувати їх у систему або демонструвати за створеними посиланнями.

Більше відео-уроків та інструкцій для посилань:  https://www.polleverywhere.com/videos/tutorials

https://www.polleverywhere.com/guides

Google Форми

https://goo.gl/m6u5We

Щоб створити тестування в GoogleForms, достатньо мати безкоштовний обліковий запис у Google і базові навіки працювати з інструментами GoogleDrive. Тестування можна надіслати студентам електронною поштою або інтегрувати у власний сайт чи платформу. Автоматизувати перевірку відповідей можна, вбудувавши в тестовий плагін Flubaroo і задавши необхідні критерії.

Одну з текстових інструкцій можна прочитати можливо  тут , а нижче – переглянути відеоогляд нових версій GoogleForms для створення тестів.

EDpuzzle

https://edpuzzle.com/

Схожий до ресурсу PlayPosit, який має застосування для iOS та Android, а також плагін для Chrome, який допоможе викладачеві створити інтерактивну вікторину з відкритими запитаннями або тестами з вибором відповідей, додати голосові коментарі та пояснення до відеосюжету. На основі можна завантажити відео з YouTube, Vimeo, з платформи KhanAcademy, TED-Ed, LearnZillio та ін., а також зі свого комп’ютера. EDpuzzle інтегрований із Google-класом, що потім відслідковувати, хто з учнями переглядав відео і як впорався із запропонованими завданнями.

За  посиланням  – YouTube-канал EDpuzzle з усіма незвичайними інструкціями, а нижче – короткі поради зі створення опитування для студентів на основі відеолекції.

ClassMaker

https://classmarker.com/

Сервіс надає можливість додатково експериментувати з форматами відповідей, наприклад, з цим. ClassMarker зберігає результати всіх проведених тестів, що дає змогу аналізувати статистику успішності, а якщо у викладача є власна веб-сторінка, він може вбудовувати тестові завдання на неї. Безкоштовно можна створити не більше 100 тестових запитів на місяць.

Як створити онлайн-іспит, використовуючи ClassMarker↓

Млява

https://slack.com/

У перший день появи цього месенджера в 2014 році на його сервісі зареєструвалося 8000 організацій і доніміться цим засобом зв'язку та зворотного зв'язку, що використовує понад мільйон осіб. Невідомо, чи стане Slack забивати Skype, але за його допомогою можна:

  • створювати тематичні чати
  • інтегрувати всі матеріали, розміщені в Slack, із системою управління проектами Trello
  • ввести бота-модератора, який відстежуватиме експресивну лексику
  • позначати (згадувати) одну людину або цілу команду в загальному чаті
  • шукати в чаті, а також в історії листування
  • обмінюватися файлами і здійснювати пошук серед файлів
  • відтворювати відео та інший контент, не переходячи на інший сайт, який є їхнім джерелом

Padlet

https://padlet.com/

Уявіть собі коркову дошку, до якої можна прикріпити закріплення, картинки і світлини. Padlet – це така ж дошка, тільки онлайнова. На ньому легко розмістити нотатки, зображення, фотографії (в тому числі з веб-камери Вашого пристрою), файли та посилання на зовнішні ресурси.

Ви можете переміщувати елементи, збільшувати і зменшувати їх, писати прямо на дошці, налаштувати фонове зображення і працювати разом з іншими. Коли дошка готова, ви можете поділитися нею в соцмережах, вбудувати її на сайт, експортувати в різні формати, роздрукувати і навіть створити для неї QR-код. Padlet можна використовувати безкоштовно, хоча є різні преміумні плани – для університетів, для індивідуальних користувачів і для бізнесу. Добірку з трьох відеоінструкцій Центру навчальних та інноваційних технологій можна переглянути за посиланням .

Google Jamboard

https://jamboard.google.com/

Це інтерактивна дошка для мозкових штурмів та синхронного або асинхронного зворотного зв'язку. На Jamboard можна швидко занотувати ідеї чи рішення – він доступний для роботи в режимі онлайн із комп’ютера, планшета чи смартфона. Робоча поверхня в Jamboard – це послідовність окремих слайдів, розмір яких не можна змінити, в одному документі можна створити до 20 слайдів. Викладачі та студенти можуть використовувати кілька інструментів для нотаток: щоб написати на дошці є ручка, фломастер, маркер і пензлик, у яких можна змінити колір; також на Jamboard можна розписати фото або додати текстові нотатки на наліпках, розмір яких можна змінити курсором. Для тексту доступний тільки стандартний шрифт, але можна вибрати його формат, наприклад, заголовок або звичайний текст. Сервіс дозволяє розміщувати зображення при пошуку зображення Google, вставляти локальні зображення і завантажувати фото з диска Google, змінюючи за потреби їхній розмір чи кут повороту. Якщо на дошку потрібно додати геометричні фігури, то можна використовувати функцію «форми» (коло, квадрат, місяць тощо) та залити їх кольором. Лазерна указка залишає на кілька секунд слід від рухів користувача, після чого заняття можна вказати, Зверніть увагу на окремі елементи, розміщені на дошці.

Особливості Google Jamboard:

  • спільна робота і відстеження змін в реальному часі;
  • зміна тла (завантаження зображення для вибору користувача);
  • підтримка графічного планшета;
  • збереження слайду у форматі PNG;
  • експорт проекту в PDF.

Trello

https://trello.com/education

Trello – це безкоштовний онлайн-інструмент зворотнього зв’язку, який зручно використовувати для організації співпраці з колегами, студентами, а також, наприклад, з їхніми батьками або тими, хто цікавий у тому, як пропонується робота над якимось проектом. Trello дає змогу побачити перебіг цілого проекту, а також прогрес і поза його окремих учасників. Можна об’єднувати студентів у робочі групи, в яких і викладачів, і вони самі можуть залишити коментарі, позначати особисте завдання, використовуючи @ – звичну форму «звернення» в соціальних мережах, яка подобається поколінню двадцятирічних.

У Trello можна відображати кінцеві терміни етапів проекту, а потім фільтрувати картки з дедлайнами відповідно до того, коли вони збігають, виконуючи, наприклад, спочатку ті завдання, які будуть «чинними» до добу, потім – дві, а потім – менші терміни. Інструмент вирізняється дуже зручною структурою «дошка – список завдань – завдання», яку за потреби можна легко синхронізувати з GoogleDrive чи Dropbox, а також гнучко і легко переструктурувати, наче «переклеюючи» віртуальні наліпки.

Досвід викладачів, які вже інтегрували Trello у свої навчальні курси, показує, що ця програма зручна для (1) планування навчальних занять, (2) контролю за виконанням спільних студентських проектів, (3) організації роботи студентів над їхніми курсовими чи дипломними проектами, (4) під час зайнятих, побудованих за принципом ротації, в яких студенти належать до різних груп і працюють у них над розрізненими фрагментами одного тематичного блоку, а також для (5) інформування всіх зацікавлених у тому, як складається навчальний курс (наприклад, у форму щотижневих чи щомісячних підсумкових звітів).

Класний екран

https://classroomscreen.com/

Classromscreen – це бравзерний інструмент, який розробив молодого вчителя з Нідерландів. Він вирішив поєднати всі інструменти, які були необхідними йому для роботи в аудиторії, на одній платформі. Просто відкривши під час заняття сайт у бравзері, викладач може:

▶️ вимкнути таймер, годинник чи календар
▶️ згенерувати QR-код потрібного сайту
▶️ випадковим способом викликати студента «до дошки»
▶️ перевірити рівень гучності в аудиторії
▶️ додати малюнок чи короткий текст, наприклад, намалювати графік чи записати домашнє завдання

Цікаво, що інструмент дає змогу продублювати певні функції й перевірити навіть роботу студентів у групах.

Щоб знати більше, подивіться відеоінструкцію↓

Дія. Цифрова освіта

Як знайти відповідь на будь-яке запитання, швидко та безкоштовно надіслати список чи обміняти фото з близькими? Як не стати жертвою інтернет-шахрайства та як налаштувати свій телефон і комп'ютер так, щоб усе було видно та чути? У цьому вам допоможе інтернет, комп'ютер і смартфон. А як ними користуватися? З'ясуємо із Ольгою Сумською - вже в першому сезоні!

Отримайте сертифікат, який засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0,2 кредиту ЄКТС.