КОРСУН Ярослав Петрович,

директор Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», Заслужений працівник освіти України

 

Корсун Ярослав Петрович народився 10 (14) березня 1944 року в с. Опарипси Радивилівського району Рівненської області. У 1966 році закінчив фізико-математичний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. У 1980 році закінчив механічний факультет Української сільськогосподарської академії і отримав кваліфікацію інженера-механіка. У 1998 році склав кандидатські іспити у Київському університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Політичні інститути та процеси». У 2001 році закінчив докторантуру Міжрегіональної академії управління персоналом.

З 1966 року до 1978 року працював викладачем загальноосвітніх дисциплін Мирогощанського радгоспу-технікуму. З 1978 року до 1980 року здійснював роботу методиста Рівненського професійно-торгового училища, а з 1980 року до 1986 року працював завідувачем відділення Рівненського автотранспортного технікуму. З 1986 року працював на посаді заступника директора з навчальної роботи Ровенського радгоспу-технікуму. Починаючи з 03 серпня 1997 року і на даний час працює директором Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» (ВСП «РФК НУБіП України»).

Як керівник навчального закладу велику увагу приділяє питанням зміцнення матеріально-технічної бази коледжу, впровадженню інновацій та покращенню організації освітнього процесу. Завдяки його зусиллям і наполегливості всі навчальні кабінети і лабораторії оснащені відповідно до типових переліків обладнання кабінетів, мають сучасний вигляд. Також, значну увагу Корсун Я.П. приділяє вивченню попиту на фахівців в умовах ринкової економіки. З його ініціативи відкрито нові спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», «Інженерія програмного забезпечення», «Опорядження будівель та споруд та будівельний дизайн», «Менеджмент», у 2002 році створено Навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців зі землевпорядкування. У 2009 році шляхом об’єднання бібліотеки коледжу та кабінету технічних засобів навчання створено Бібліотечно-інформаційний центр, оснащений сучасним програмним забезпеченням створення і ведення електронного каталогу. У вересні 2016 року всі комп’ютерні кабінети і лабораторії реорганізовано у Комп’ютерно-інформаційний центр, який активно сприяє освоєнню і впровадженню в освітній процес коледжу інформаційно-комунікаційних технологій.

Корсун Я. П. носить почесне звання «Заслужений працівник освіти України» з 2004 року (Указ Президента України від 02 березня 2004 року № 265), нагороджений знаком «Відмінник освіти України» у 1998 році (Наказ Міністерства освіти і науки України від 17 грудня 1998 р. № 884-К), та «Відмінник аграрної освіти і науки України І ступеня» у 2006 році (рішення колегії Міністерства аграрної політика України від 24 листопада 2006 р. № 769-К). У 1999 році нагороджений Подякою і Грамотою Президента України. Має вчене звання «ад'юнкт-професор менеджменту» та «член-кореспондент Міжнародної кадрової академії». Дійсний член (академік) Інженерної академії України з 2010 року. 2004 року отримав трудову відзнаку «Знак пошани». Лауреат Всеукраїнських рейтингів професійних досягнень «Лідер України» (2006 р.), «Лідер сучасної освіти» (2008 р.). Нагороджений Орденом Української Православної Церкви Преподобного Нестора Літописця (2009 р.). За розвиток вищої освіти 2009 року отримав відзнаку «Петра Могили» (Наказ Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2009р. № 800-К ). Всеукраїнський захід Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» (м. Київ) у 2010 р. нагородив Корсуна Я. П. медаллю «Трудова слава». У 2013 році нагороджений пам’ятним ювілейним орденом – 1025 років хрещення Русі.

Нагороджений Почесними грамотами Рівненської облдержадміністрації (1999 р., 2000 р.), Почесними грамотами Рівненської обласної ради (2008 р.), Почесними грамотами Міністерства аграрної політики України (1999 р., 2002 р.), Почесною грамотою Президента України (2001 р.).

У грудні 2016 року Асамблея ділових кіл за рішенням Науково-Експертної Ради Міжнародної іміджевої програми «Лідер ХХІ століття» за високоякісні, конкурентоспроможні навчальні послуги, що відповідають національним та міжнародним стандартам якості, присудила ВСП «РК НУБіП України» «Золотий символ якості національних товарів та послуг України» і вручила ексклюзивний золотий диплом електронного логотипа та сертифікат на право використання його у рекламних цілях. Корсуну Ярославу Петровичу присвоєно почесне звання «Кращий керівник року» і вручено відповідний нагрудний знак з іменним посвідченням.

Корсун Я. П. постійно вивчає інноваційні процеси в освіті і досвід інтеграції до європейського освітнього простору. У 2009 році отримав сертифікат учасника Міжнародного науково-практичного семінару з питань вивчення закордонного досвіду інтеграції вищих навчальних закладів до єдиного Європейського простору вищої освіти (на базі Віденського університету природних ресурсів та прикладних природничих наук, Віденського університету ветеринарної медицини та Швейцарського коледжу сільського господарства Бернського університету прикладних наук). У 2011 році був учасником міжнародного науково-практичного семінару «Вивчення інноваційних процесів в освіті та науці Данії та Німеччини» з відвідуванням баз практик студентів, фермерських господарств та підприємств переробної промисловості. У 2012 році вивчав досвід інтеграції вищих навчальних закладів Нідерландів до єдиного європейського простору вищої освіти відповідно до рішень Болонської конвенції в рамках заключного семінару українсько-нідерландського міжурядового проекту «Гармонізація законодавства та політики розвитку сільських територій в Україні відповідно до стандартів Європейського Союзу». У грудні 2015 року був учасником парламентських слухань «Правове забезпечення реформ освіти в Україні». Отримані неоціненні знання Ярослав Петрович передає колегам і студентам коледжу, впроваджує в освітню діяльність коледжу кращий досвід європейської освіти.

21 грудня 2017 року в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України під егідою Асамблеї ділових кіл України відбулася Урочиста церемонія нагородження директора коледжу, заслуженого працівника освіти України Ярослава Петровича Корсуна, за рішенням Президії та Науково-експертної Ради Програми «Лідери ХХІ століття» Ярослав Петрович удостоєний Почесного звання «Лицар Вітчизни» з врученням ордена «Золотий хрест честі і звитяги «Лицар Вітчизни» з посвідченням, іменного диплома, почесної іменної зброї – оригінальної лицарської шаблі та нагрудного знаку Лицарського Легіону України.

Ярослав Петрович удостоєний нагороди за високу національну гідність, активну участь у збереженні та захисті Української держави, за щоденну кропітку високопрофесійну працю, спрямовану на підтримку соціально-економічної міцності України та ефективне управління Відокремленим структурним підрозділом «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України».

30 березня 2018 р. Ярослав Петрович нагороджений Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України.

У 2019 році Корсун Я. П. відзначив ювілей – 75 років з дня народження. З нагоди такої визначної дати у березні 2019 року НМЦ «Агроосвіта» нагородив ювіляра Почесним знаком «За впровадження інновацій в освіті» у березень 2019 р.; Українська православна церква Київського патріархату Медаллю «За жертовність і любов до України»; Управління освіти і науки Рівненської ОДА Почесною грамотою; Кабінет Міністрів України Почесною грамотою і пам’ятним знаком; Національний університет біоресурсів і природокористування України Почесною грамотою.

19 грудня 2019 р. в Державній резиденції – Малому Маріїнському Палаці (м. Київ, вул. Грушевського, 22) в ході Новорічного святкового прийому на честь лідерів економіки, бізнесу, науки та культури України 2019 року відбулася Офіційна церемонія вручення нагород відповідно до вищого церемоніального протоколу.

Оцінюючи визначні заслуги директора ВСП «РФК НУБіП України» перед Україною і визнаючи його видатною особистістю нашого суспільства, Президія Асамблеї ділових кіл спільно з Радою експертів Міжнародної програми «Лідери ХХІ століття» нагородили Корсуна Ярослава Петровича «Орденом Честі» та іменним дипломом національної поваги та гідності «Великі українці».

Диплом належить до номінації «Людина яка зробила світ кращим» і вручається кращим з кращих представників українського суспільства, які своєю особистою мужністю та мудрістю, високою освіченістю та професіоналізмом, вірністю обов'язку, добродійністю, чеснотами та вчинками високої доблесті і честі, спрямованими на благо Народу та Держави, заслуговують право бути достойно визнаними і вшанованими за свої благородні труди і звершення. Саме таким є керівник нашого навчального закладу.

Звіт директора ВСП "РФК НУБіП України" за 2022 рік (презентація)

Звіт директора ВСП "РФК НУБіП України" за 2022 рік

 

З головою Аграрної партії України Віталієм Скоциком, що відав коледж у 2017 роціЗ ректором НУБіП України Станіславом Ніколаєнком на зустрічі з колективом коледжу у 2015 роціЗ переможницею конкурсу «Панна весна – 2017» Жуковською Веронікою, студенткою спеціальності «Право»З учасниками концерту студентів відділення програмування «Googl шукає таланти» у 2015 роціНа урочистостях Науково-Експертної Ради Міжнародної іміджевої програми «Лідери XXІ століття»З випускницею коледжу 2012 року Прищепою Наталією, чемпіонкою Європи з легкої атлетики та учасницею Олімпійських ігор 2016 рокуЗ переможницею Регіонального конкурсу «Студент року – 2016» Слічнюк Катериною, студенткою спеціальності «Бухгалтерський облік»Церемонія присвоєння Почесного звання «Лицар Вітчизни»120-річчя НУБіП УкраїниВ Державній резиденції – Малому Маріїнському Палаці нагородили Корсуна Ярослава Петровича «Орденом Честі» та іменним дипломом національної поваги та гідності «Великі українці».Рішенням Президії Асамблеї ділових кіл та Науково-експертної Ради Програми «Лідери ХХІ століття» в.о. директора коледжу, заслуженого працівника освіти України Ярослава Корсуна удостоєно вищої суспільної нагороди Ордена «За громадянську доблесть»Рішенням Президії Асамблеї ділових кіл колектив ВСП "РФК НУБіП України" та директор коледжу Ярослав КОРСУН нагороджено Гетьманською булавою та Орденом Івана Мазепи