Пахучий хліб – то щедрий дар землі. 16 жовтня  - Всесвітній день хліба

Бібліотечно-інформаційний центр

16 жовтня 2021

Починаючи із 2006 року саме 16 жовтня у всьому світі відзначають День хліба. Дане свято було запроваджене Міжнародним Союзом Пекарів та Пекарів-кондитерів.

В Україні до хліба завжди ставилися дбайливо і з любов’ю, оспівуючи родючу землю, яка дарує головну їжу. Зовсім не дивно, що безліч прислів’їв і приказок присвячено хлібу, який символізує добробут і достаток, мир і здоров’я. У православних храмах парафіян причащають вином і хлібом, молодих зустрічають на порозі домівки батьки з короваєм і сіллю, а проводжаючи рідних у далеку дорогу, люблячі люди завжди дають з собою окраєць хліба.

Слід зазначити, що традиції випікання хліба мають давню історію. Здавна, перед тим як почати місити тісто, господиня молилася і просила у Бога благословення, що ставало запорукою вдалої випічки. Наші бабусі, вимішуючи тісто, намагалися перебувати в гарному настрої. При цьому вони частенько наспівували душевні пісні. Поки тісто „підходило", у хаті було заборонено голосно розмовляти, лаятися і грюкати дверима, а перед тим як посадити коровай у піч, над ним робили хрест.

В наш час деякі народні традиції, пов’язані з випіканням хліба, забуті, але любов до хліба супроводжуватиме людей завжди.

Більше інформації про Всесвітній день хліба – на книжковій виставці «Пахучий хліб – то щедрий дар землі» у бібліотечно-інформаційному центрі коледжу.

 

Світлана Андрійчук, провідний бібліотекар БІЦ

Джерело: http://oblosvita.com/uchnyam/28426-16-zhovtnya-vsesvtny-den-hlba.html