День статистики на економічному відділенні

Економічне відділення

05 грудня 2018

 

День працівників статистики — професійне свято України, яке відзначається щорічно 5 грудня.

На виховній годині 05.12.2018 року студенти першого і другого курсу економічних спеціальностей зібралися, щоб ознайомитися й обговорити поняття статистики, та побачити її вплив як науки, як дисципліни і як економічної категорії на суспільні явища і життя в цілому.

Студенти та викладачі економічних дисциплін дізналися багато несподіваних та непередбачених фактів щодо статистичних даних в світі і в Україні, студентки 31-Ф групи – Козакевич Дарина і Пальона Дарина – підготували та розповіли ці цікавинки.

Цікава статистика про Україну

***Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найосвіченіших, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

***На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

***Автор першої в світі Конституції - українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.

***Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.

***Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлено в 1500 місцях по всьому світу.

 Анна Олійник, викладач економічних дисциплін