ДЕНЬ МАТЕРІ 2018: ДАТА І ТРАДИЦІЇ СВЯТА

13 травня 2018

День матері 2018 в Україні випадає на другу неділю травня. У 2018 році - це 13 травня.

День матері – це міжнародне свято. У цей день прийнято вітати всіх мам, а також жінок, які очікують на появу малюка.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

Історія Дня матері

Історія Дня матері почалася в 1872 році у США. В період боротьби жінок за рівні права День матері публічно підтримала пацифістка Джулія ВордХоув. Однак жінка позиціонувала цей день як об'єднання всіх матерів для боротьби за всесвітній мир. Глобальна ідея не знайшла підтримки.

Повернулися до Дня матері знову в США вже в 1907 році. Цього разу ініціатива американки Анни Джарвіс була більш особистою.

Жінка в листах до державних органів і знаменитих американців просила заснувати свято Дня матері в пам'ять про свою матусі.

Енн Марі Рівз (зліва) і її дочка Анна Марі Джарвіс (праворуч) (фото: gerson.org)

Через 3 роки після цього у штаті Віргінія визнали День Матері офіційним святом. А в 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив, що у другу неділю травня буде відзначатися національне свято в честь матерів.

Підтримали ініціативу у 23 країнах: Бахрейні, Гонконгу, Індії, Малайзії, Мексиці, Нікарагуа, ОАЕ, Омані, Пакистані, Катарі, Саудівській Аравії, Сінгапурі, Австралії, Естонії та в Україні. Близько 30 країн відзначають День матері, але не у другу неділю травня.

 В Україні День матері почали святкувати в 1999 році, після указу президента.

 Традиції свята

 Всі традиції Дня матері спрямовані на те, щоб діти віддали данину поваги і любові своїм матерям.

 У деяких країнах є певні традиції до Дня матері. наприклад, в Америці і Австралії діти носять на одязі квітку гвоздики. Значення має навіть колір рослини: кольорова гвоздика говорить про те, що мама жива, а біла - про пам'ять про померлу матір.

 Також у цих країнах прийнято проводити благодійні акції в будинках для людей похилого віку.

В Україні День матері святкували задовго до 2000 року. Ще до Другої світової війни його відзначала українська діаспора в Канаді, а також на Галичині. Пізніше святкування було заборонено радянською владою.

Оскільки для незалежної України це свято поки що досить молоде, усталені традиції ще не сформовані.

Але, не зважаючи на відмінності в культурах і традиціях, у всіх країнах світу в День матері прийнято дякувати мамам, радувати їх подарунками та увагою.

Подарунки до свята

Частково привітання з Днем матері схожі на привітання з 8 Березня - з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а лише тим, хто пізнав щастя материнства.

Квіти, невеликі милі подарунки, листівки та побажання, присвячують мамам пісні і вірші - все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Якщо говорити про дорослих дітей, то прийнято дарувати подарунки, правда, до них вже немає жодних побажань, головне, щоб вони були від серця і з добрими намірами.

Сьогодні часто можна побачити, як чоловік вітає з цим святом дружину, яка подарувала йому дитину.

Але головне - не зовнішні атрибути, а щира подяка за дар життя, яку ви можете проявити до матері. Подаруйте їй найцінніше, що у вас є - ваш час, вашу увагу і вашу турботу.